search
REKLAMA
News

Pierwsze zdjęcia z filmu POJEDYNEK reżysera “Bogów”. W obsadzie m.in. Aidan Gillen i Bogusław Linda

“Pojedynek” kręci Łukasz Palkowski.

Łukasz Budnik

24 czerwca 2024

REKLAMA

Dystrybutor Monolith Films pokazał pierwsze zdjęcia z realizowanego filmu Pojedynek, w którym grają m.in. Aidan Gillen (Littlefinger z Gry o tron) oraz Jakub Gierszał i Bogusław Linda.

W informacji od dystrybutora czytamy:

“Pod Warszawą trwają zdjęcia do thrillera historycznego pt. „Pojedynek” –superprodukcji z imponującym budżetem wynoszącym kilkadziesiąt mln PLN. Reżyserem jest Łukasz Palkowski, autor hitów kinowych „Bogowie” i „Najlepszy” oraz serialu „Belfer”, docenionych również przez krytykę. W głównych rolach zobaczymy Aidana Gillena oraz Jakuba Gierszała, a towarzyszy im plejada wybitnych aktorów. Prezentujemy pierwsze zdjęcia z planu!

W fenomenalnej obsadzie znaleźli się także Bogusław Linda, Julia Pietrucha, Wojciech Mecwaldowski, Antoni Pawlicki, Anna Próchniak, Magdalena Koleśnik i Mateusz Kościukiewicz. Obok Jakuba Gierszała („Najlepszy”), w drugiej z głównych ról zobaczymy Aidana Gillena, hollywoodzkiego aktora znanego na całym świecie z roli Littlefingera w „Grze o tron”. Jego imponująca filmografia obejmuje również takie tytuły jak „Bohemian Rhapsody”, „Mroczny rycerz powstaje” czy serial „Peaky Blinders”. W filmie pojawi się także Paul Freeman, znany m.in. z roli w „Poszukiwaczach zaginionej Arki” Stevena Spielberga.”

„Pojedynek” to film inspirowany prawdziwą historią wybitnego pianisty, który po napaści Rosjan na Polskę został aresztowany i wraz z wieloma innymi przedstawicielami polskiej elity przewieziony do ośrodka odosobnienia. Intryga fabularna w stylu najlepszych thrillerów prowadzi widza przez pełną napięcia i dramatycznych zwrotów akcji, walkę o godność.

O fabule:

Jest rok 1939. Świat pogrąża się w chaosie. Tysiące Polaków, przetrzymywanych przez Rosjan w dawnym klasztorze, poddawane są brutalnej indoktrynacji. Ambitny agent wroga stawia sobie za punkt honoru złamanie oporu jednego z nich. To młody pianista światowej sławy, cieszący się szacunkiem współosadzonych. Jego kapitulacja może skutkować przeciągnięciem wielu innych na stronę przeciwnika. Rozpoczyna się podstępna gra, pełna wyrafinowanych manipulacji, gróźb i obietnic. Czy młody artysta, kochający ojciec i mąż, może wygrać pojedynek z agentem, za którym stoi potęga i perfidia rosyjskiego systemu?

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA