search
REKLAMA
News

STEPHEN KING określił jeden z horrorów z Anyą Taylor-Joy jako wyjątkowy. Zareagował reżyser

King pochwalił doceniony przez krytyków horror.

Łukasz Budnik

16 października 2023

REKLAMA

W 2021 roku zadebiutował film Ostatniej nocy w Soho, którego reżyserem był Edgar Wright, twórca m.in. Baby Driver. Główne role zagrały Thomasin McKenzie (Jojo Rabbit) oraz Anya Taylor-Joy. Poza nimi w obsadzie znaleźli się między innymi Matt Smith, Michael Ajao, Synnøve Karlsen, Diana Rigg, Terence Stamp i Rita Tushingham. Film zdobył w większości dobre recenzje (wynik 75% w serwisie Rotten Tomatoes) i zyskał uznanie mistrze grozy – Stephena Kinga.

King, który niejednokrotnie wyrażał na Twitterze swoją opinię na temat rozmaitych produkcji, napisał w okolicach premiery filmu:

Miałem okazje przedpremierowo obejrzeć OSTATNIEJ NOCY W SOHO i planuję obejrzeć ten film raz jeszcze, gdy trafi do kin. Rzadko kiedy robię powtórki – jest tyle dobrych rzeczy do obejrzenia – ale to coś wyjątkowego. Podróże w czasie, ale z twistem.

Na komentarz Kinga odpowiedział wówczas Wright, który stwierdził, że jest pełen pokory i że film nie powstałby bez twórczości pisarza.

Opis filmu brzmi:

W 2019 roku Eloise (McKenzie), młoda kobieta ze wsi, przybywa do Londynu aby realizować swoją pasję – projektowanie mody. Nie idzie za dobrze. Tymczasem w 1965 wokalistka Sandy (Taylor-Joy) w podobny sposób odkrywa, że ulice miasta, rzekomo pokryte złotem, mogą pochłonąć cię w całości.

Tutaj przeczytacie recenzję. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA