search
REKLAMA
Zestawienie

NIESAMOWITE fizyczne PRZEMIANY hollywoodzkich AKTORÓW

Jakub Zalewski

3 września 2020

christian bale 1
REKLAMA

Są role, które wzruszają, bawią, przerażają, szokują. Niektóre potrafią doprowadzić do łez, a inne do wybuchu śmiechu. Wiele z nich przeszło do historii kina i zostanie zapamiętanych na długo. Po świecie chodzą aktorzy, którzy oprócz świetnego warsztatu mają do zaoferowania coś więcej. Potrafią zrobić wszystko, aby stać się jak najbardziej autentyczni. Przedstawiam aktorów, którzy poświęcili się dla roli w filmie.

Christian BaleMechanik

Tego pana nie trzeba przedstawiać nikomu. Bardzo znany i kojarzony z wielu świetnych ról brytyjski aktor Christian Bale słynie z tego, że nie oszczędza samego siebie w przygotowaniach do ról narzuconych przez scenarzystów i reżyserów. Czterokrotnie nominowany do Nagrody Akademii Filmowej aktor pokazał, w jaki sposób dokonuje transformacji swojego ciała między innymi w filmach: Fighter, American Hustle czy Vice. Skupmy się jednak na Mechaniku, w którym Bale przerósł oczekiwania wszystkich. Do roli Trevora Reznika – niestabilnego, cierpiącego na bezsenność mechanika, który traci pracę, a wskutek tego rozum – mężczyzna schudł prawie 30 kilogramów. Wizualnie Christian był nie do poznania, żebra miał sterczące, oczy zapadnięte, a emocjonalnie był bardzo stłumiony. Zobaczcie sami.

Jared LetoWitaj w klubie

I to nie tak, że go nie lubię, jest mi po prostu obojętny. Trzeba jednak przyznać, że w kilku rolach potrafił zaimponować swoimi przemianami i umiejętnościami aktorskimi. Weźmy na przykład Witaj w klubie, o którym opowiem także poniżej, omawiając rolę Matthew McConaugheya. Bardzo ciekawa rola transseksualnego mężczyzny z HIV, który pomaga głównemu bohaterowi. Świetna przemiana, którą widać gołym okiem – Leto schudł 13 kilogramów, ogolił sobie brwi, a żeby stać się wiarygodnym, spotykał się z osobami transseksualnymi. Bardzo długo pracował również nad modulacją głosu. Gra aktorska w filmie, w połączeniu z innymi rzetelnie przygotowanymi elementami, jak kostiumy i charakteryzacja, dała mu upragnionego Oscara.

Charlize TheronMonster

Już jako dziecko Charlize Theron tańczyła w balecie, a w wolnych chwilach odwiedzała kino samochodowe mieszczące się nieopodal jej domu. Początek jej kariery to między innymi rola Mary Ann Lomax w filmie Adwokat diabła u boku samego Keanu Reevesa. Rok 2004 był bez wątpienia przełomowy w jej karierze, ponieważ otrzymała swoje pierwsze nominacje do Oscara, Złotego Globu i Srebrnego Niedźwiedzia. Rozbiła bank i za rolę prostytutki, która mordowała mężczyzn, zdobyła wszystkie wymienione wyżej nagrody. Trzeba przyznać, że przygotowania nie należały do najłatwiejszych. Na potrzeby filmu przytyła 13 kilogramów, ogoliła brwi, nosiła sztuczną szczękę, a nakładany makijaż miał postarzać jej cerę. Charlize podjęła decyzję o przybraniu na wadze, aby wyrażać się i poruszać jak Aileen. Pojawiła się także propozycja założenia specjalnego kostiumu dodającego wagi, którą aktorka odrzuciła. To się nazywa poświęcenie!

Matthew McConaugheyWitaj w klubie

Czas na kolejnego z aktorów, który nie dosyć, że jest świetny w swoim fachu, to na dodatek skłonny do wielu wyrzeczeń dla roli w filmie. Uwielbiam scenę z Wilka z Wall Street w restauracji, kiedy McConaughey jako Mark Hanna nuci pieśń i puka się w pierś. Rok 2013 pod kątem nagród i kreacji był najlepszym w jego karierze. W filmie Witaj w klubie wcielił się w postać Rona Woodroofa – elektryka oraz kanciarza, który stara się zdobywać leki dla osób chorych na AIDS. Głównym poświęceniem, którego dokonał Matthew, było zrzucenie wagi aż do 60 kilogramów. Podobno na dzienny jadłospis aktora składały się białka jaj, dietetyczna cola oraz kawałek kurczaka. Za swoją kreację otrzymał nominację do Oscara, którą od razu zamienił na złotą statuetkę.

Anne HathawayNędznicy

Kolejne tytuły, z których możecie kojarzyć tę młodą aktorkę, to między innymi Tajemnica Brokeback Mountain czy Diabeł ubiera się u Prady. Największej przemiany Anne Hathaway dokonała w filmie Nędznicy. To wtedy, wcielając się w rolę Fantine, schudła 11 kilogramów i z wychudzonym ciałem zagrała postać prostytutki umierającej na gruźlicę. W wywiadach wyznała, że to, co zrobiła, było dość szalone, ale z pomocą dietetyka starała się głodować na planie, a wszystko prawdopodobnie po to, żeby dodać tej kreacji autentyczności.

Robert De NiroWściekły byk

Jeden z najbardziej rozpoznawalnych aktorów kina nie musi już nic nikomu udowadniać. Wiele wybitnych kreacji, zdobytych nagród, współpraca z największymi reżyserami i aktorami kina. Robert De Niro na swoim koncie ma już wszystko, jest artystą spełnionym. Bez cienia wątpliwości w każdą z ról włożył ogrom przygotowań. Rola Jake’a La Motty w filmie Martina Scorsesego była kolejnym wyzwaniem, któremu nowojorski aktor sprostał w pięknym stylu. Przybrał na wadze ponad 27 kilogramów, a żeby stać się prawdziwym Bykiem z Bronxu, przygotowywał się fizycznie i stoczył trzy walki na Brooklynie, z czego dwie wygrał.

REKLAMA