search
REKLAMA
Zestawienie

NAJGŁUPSZE wypowiedzi aktorów i aktorek

Katarzyna Kebernik

26 grudnia 2020

REKLAMA

W filmach aktorzy i aktorki wydają się nam tacy mądrzy i wspaniali… a to dlatego, że ktoś napisał im kwestie. W prawdziwym życiu nie zawsze bywają równie inteligentni i błyskotliwi. Co najgłupszego powiedziały gwiazdy w wywiadach lub napisały w mediach społecznościowych?

Sylvester Stallone

Szczęśliwy artysta to martwy artysta, bo tylko wtedy nie może się już zmienić. Kiedy ja umrę, najprawdopodobniej odrodzę się jako pędzel malarski.

Czy Sylvester Stallone doznał objawienia i przemawiała przez niego mądrość kosmosu, kiedy wypowiadał te słowa? A może po prostu Rocky doczekał się zbyt wielu sequeli i aktor dostał zbyt dużo prawych sierpowych w głowę? Nie wiem. Powyższy cytat jest jednak zbyt piękny, by niszczyć go jakąś interpretacją, dlatego pozostawię go bez komentarza.

Winona Ryder

Jest mi najlepiej, kiedy jestem szczęśliwa.

Zgodzicie się chyba, że myśl Winony jest głęboka i inspirująca, dlatego warto ją nieco rozwinąć. Ja dodałabym na przykład, że jest mi najgorzej, kiedy jestem nieszczęśliwa. Albo że jestem najbardziej głodna, kiedy najmniej zjem. Oraz że jestem niewyspana, kiedy zbyt krótko śpię… Czy to już się liczy jako napisanie wiersza razem z Winoną Ryder?

Elizabeth Hurley

Marilyn Monroe była piękna, ale ja to bym się zabiła, gdybym była taka gruba.

Ten cytat szokuje mnie na dwóch poziomach. Po pierwsze: że też nawet tak piękna kobieta jak Liz Hurley musi leczyć swoje kompleksy wbijaniem szpil innej pięknej kobiecie! Po drugie: skoro bycie „grubym” jak Marilyn to w oczach aktorki coś tak przerażającego, że skłoniłoby ją do samobójstwa, to co powiedziałaby osobom z zaawansowaną cukrzycą, lipodemią, chorobami hormonalnymi? I czy w jej mniemaniu istnieje coś gorszego niż nadwaga?

Mischa Barton

Piękni ludzie nie mają tak dobrze i łatwo jak reszta. Bycie pięknym stygmatyzuje.

Zabawnie brzmi ta wypowiedź w ustach gwiazdki, o której dzisiaj kompletnie nikt już nie pamięta, bo o jej krótkiej karierze zadecydował nie talent aktorski, a właśnie uroda. Niech dunder świśnie badania psychologów i socjologów dowodzące, że atrakcyjni ludzie dostają niższe wyroki, więcej zarabiają, są szczęśliwsi, pewniejsi siebie, bardziej lubiani i postrzegani jako inteligentniejsi. Ważne, że Mischa twierdzi, że ona i inne ładne osoby mają w życiu ciężej. Wyrazy współczucia wszystkim pięknym ludziom!

Cameron Diaz

Cameron Diaz Sposób na blondynkę

Zauważałam istnienie grawitacji, odkąd byłam malutka.

Co chciała nam przekazać Cameron? Moim zdaniem chciała nas poinformować, że inteligencją przerasta samego Isaaca Newtona. W końcu ten uczony potrzebował dostać jabłkiem po głowie, żeby zauważyć istnienie grawitacji, a aktorka była jej świadoma już niemal od urodzenia. To się nazywa błyskotliwość – szach mat, panie Newton.

Arnold Schwarzenegger

Moim zdaniem małżeństwa homoseksualne powinny być zawierane między mężczyzną a kobietą.

Jak to mówią, opinia jest jak to miejsce, gdzie plecy tracą swą szlachetną nazwę: każdy ma swoją. Można też na przykład ustawić się w opozycji i stwierdzić, że małżeństwa heteroseksualne powinny być zawierane między mężczyzną a mężczyzną. I kto mi zabroni coś takiego napisać? Wolność słowa! A Arnie już chyba mnie za to nie doskoczy, w końcu lata fizycznej świetności ma już za sobą… prawda?

Shia LaBeouf

Czy podlinkowana powyżej przemowa aktora była na serio, czy tylko robił sobie żarty? Nie ma to znaczenia. Doczekała się dziesiątek przeróbek i dorobiła na swój sposób kultowego statusu. Niedorzeczny, pseudocoachingowy monolog w połączeniu z dziwnymi gestami i histeryczną ekspresją raczej nie zmotywuje was do poprawy swojego życia, ale na pewno rozbawi i poprawi humor. Niezawodnie i za każdym razem.

Gwyneth Paltrow

Wolałabym ćpać crack, niż jeść ser z supermarketu.

Wspaniały przykład odklejenia hollywoodzkich gwiazd od rzeczywistości. Gwyneth Paltrow powszechnie uchodzi za jedną z najbardziej snobistycznych i pretensjonalnych aktorek, a wypowiedzi takie jak powyższa niestety tylko tego dowodzą. Pewnie, Gwyneth, lepiej jest przyjmować ciężkie dragi, niż zjeść tani ser, który na co dzień jedzą jacyś tam nieistotni, niegodni twojej uwagi plebejusze.

Katarzyna Kebernik

Katarzyna Kebernik

Pisze. Żyje dla czytania, oglądania, słuchania i snucia opowieści. Lauretka II nagrody w Konkursie im. Krzysztofa Mętraka dla młodych krytyków filmowych oraz zwyciężczyni konkursu Krytyk Pisze Festiwalu Kamera Akcja. Publikuje w "KINIE", "Pleografie" i (oczywiście) na film.org.pl.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA