search
REKLAMA
Ranking

Marvel i DC atakują. 10 najbardziej WYCZEKIWANYCH filmów SUPERBOHATERSKICH

Filip Pęziński

26 sierpnia 2020

REKLAMA

To właśnie ten dzień. Dzisiaj zobaczyć możemy w kinach w całej Polsce Nowych mutantów. Jest to piąta data premiery superbohaterskiego widowiska, które pierwotnie zaplanowane było już na 2018 rok. Z tej okazji zapraszam do zapoznania się z moim rankingiem najbardziej oczekiwanych filmów superbohaterskich.

Całość ma charakter stricte subiektywny.

Miejsce 10. Sequel Spider-Man Uniwersum

Spider-Man Uniwersum z końcówki 2018 roku niespodziewanie okazało się jednym z najlepszych, a na pewno najbardziej oryginalnych filmów superbohaterskich ostatnich lat. Udało się tam połączyć świetną historię z piękną animacją, a całość stanowiła fenomenalną zabawę dla wszystkich miłośników postaci Spider-Mana. Na październik 2022 roku zapowiedziano sequel animacji, który skupić się ma na relacji między Miles Moralesem a Gwen Stacy. Jak tu nie czekać!

Miejsce 9. Sequel Aquamana

A jeśli o zaskoczeniach mowa, to na pewno podobne stanowił Aquaman Jamesa Wana, który zjednał sobie serca fanów, widzów i krytyków. Był nie tylko bardzo dobrze ocenianym widowiskiem, ale też wielkim sukcesem komercyjnym. Trudno mi nie czekać na zapowiedzianą na końcówkę 2022 roku kontynuację, bo zwyczajnie zachwyciła mnie zwariowana, kolorowa wizja z pierwowzoru. Ciekawią mnie też słowa reżysera, który obiecał poważniejszy ton i elementy horroru. Tylko co począć z tą nieszczęsną Amber Heard?

Miejsce 8. Doctor Strange in the Multiverse of Madness

O ile pierwszy Doktor Strange okazał się dla mnie filmem wybitnie jednorazowym i dziś niemal już o nim zapomniałem, tak na sequel czekam dość mocno. Dlaczego? Głównie ze względu na koncept, który ma wprowadzić do filmów Marvela motyw alternatywnych rzeczywistości (a tam co? Spider-Mani z poprzednich ekranizacji? Mutanci? Fantastyczna Czwórka?). Cieszy również angaż reżysera Spider-Manów z Tobeyem Maguire’em – Sama Raimiego oraz zapowiedziana obecność Elizabeth Olsen, która ponownie wcieli się oczywiście w Wandę Maximoff. Premiera w marcu 2022 roku.

Miejsce 7. Wonder Woman 1984

Tu słowo „wyczekiwany” jest kluczowe, bo film pierwotnie miał mieć premierę pod koniec zeszłego roku. Przeniesiona została ona jednak na rok bieżący, a pandemia koronawirusa pokrzyżowała plany na studia na tyle, że sequel Wonder Woman dostał w 2020 roku już trzecią datę premiery. Trzymam kciuki, żeby aktualna (październik 2020) okazała się ostateczną, bo bardzo czekam na film z Gal Gadot w roli tytułowej. Podobała mi się część pierwsza, a druga zapowiada się nawet bardziej smakowicie.

Miejsce 6. The Flash

W tym samym roku, w którym Marvel wprowadzi do swojego świata koncept podróży między wymiarami, na podobne rozwiązanie zdecyduje się DC. W filmie o Flashu odkryć mamy, że świat znany z filmów z Benem Affleckiem, Henrym Cavillem i spółką to tylko część większego uniwersum, gdzie znalazło się miejsce dla wszystkich kiedykolwiek powstałych (!) ekranizacji komiksów DC Comics. Dlatego też w filmie mamy ponownie zobaczyć nie tylko wspomnianego Afflecka jako Batmana (!!), ale też do tejże roli powrócić ma Michael Keaton (!!!). Planowana data premiery to czerwiec 2022 roku.

Filip Pęziński

Filip Pęziński

Kocha kino społecznie zaangażowane. I takie z superbohaterami strzelającymi laserami.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA