search
REKLAMA
News

Marvel zapowiada NOWE SERIALE na platformie Disney+! Jakich superbohaterów zobaczymy?

Łukasz Budnik

24 sierpnia 2019

shehulk news
REKLAMA

Wydawało się, że Marvel wyczerpał nakład ekscytujących wieści podczas Comic Conu – było to jednak mylne założenie. W trakcie D23 Expo ogłoszono, że na platformie Disney+ pojawią się nowe seriale, oczywiście już poza tymi zapowiedzianymi wcześniej. Wejdą one w skład czwartej fazy.

Kevin Feige potwierdził, że w realizacji są historie o takich bohaterach jak She-Hulk, Moon Knight i Ms. Marvel. Oto, kim są pokrótce.

Prawdziwe nazwisko She-Hulk to Jennifer Walters – w komiksach była kuzynką Bruce’a Bannera, a swoje moce otrzymała po transfuzji krwi otrzymanej od tego bohatera. W przeciwieństwie do Hulka, She-Hulk od początku zachowuje po przemianie swoją inteligencję oraz osobowość.

Moon Knight  to były najemnik, który został uratowany przed śmiercią na egipskiej pustyni i obdarzony nadludzkimi mocami boga Chonsu. Jego moc zależy od fazy Księżyca.

Ms. Marvel to z kolei pseudonim używany pierwotnie przez Carol Denvers, która w MCU działa jako Kapitan Marvel i grana jest przez Brie Larson. Najnowsza komiksowa inkarnacja Ms. Marvel – ta, na której skupi się serial – to Kamela Khan, dziewczyna, która potrafi rozciągać się i zmieniać swój kształt. W historii Marvela jest to pierwsza muzułmańska bohaterka z własną serią.

Nie wiadomo jeszcze, kiedy ujrzymy seriale na platformie i kto w nich wystąpi (swego czasu mówiło się, że Moon Knighta mógłby zagrać Keanu Reeves), ale Kevin Feige zdradził kilka informacji na temat innych zapowiedzianych seriali Marvela.

  • animowany serial What If…? zadebiutuje latem 2021 i będzie pokazywać alternatywne wersje wydarzeń znanych z uniwersum. Na D23 pokazano materiał z zombie Kapitanem Ameryką i agentką Carter, która przejmuje jego tarczę (choć zmodyfikowaną). W jednym odcinku zobaczymy też prawdopodobnie Tony’ego Starka jako Star-Lorda. Głosów użyczy niemal cała obsada MCU.
  • serial o Lokim pojawi się wiosną 2021 i będzie składać się z sześciu odcinków. Reżyserią zajmie się Kate Herron, autorka Sex Education. Serial opowie o tej wersji Lokiego, która w Avengers: Końcu gry zniknęła z Tesseractem podczas podróży Avengers w czasie.
  • w serialu Falcon & Winter Soldier zobaczymy Wyatta Russella, który zagra Johna Walkera – w komiksach to on był wybrańcem rządu na zastąpienie Steve’a Rogersa jako Kapitana Ameryki.
  • WandaVision zadebiutuje wiosną 2021, a jego akcja będzie się toczyć po wydarzeniach z Avengers: Końca gry. Feige zapowiedział, że po części będzie to sitcom, po części klasyczne widowisko.
  • Thor: Love and Thunder pojawi się Kat Dennings, która w pierwszej i drugiej części przygód Thora wcielała się w Darcy. Wbrew wcześniejszym doniesieniom, scenariusz filmu nie jest jeszcze ukończony.

Wygląda na to, że serialowa strona MCU wkrótce będzie równie rozbudowana, co filmowa. Czekacie na nadchodzące produkcje? 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA