search
REKLAMA
Zestawienie

Gwiazdy Hollywood, które PRZYJAŹNIĄ się od DZIECIŃSTWA

Łukasz Budnik

2 maja 2020

REKLAMA

To, że niektóre gwiazdy Hollywood są ze sobą w świetnych relacjach (czy wręcz w związkach) po wspólnych ekranowanych występach nie jest żadnym zaskoczeniem. Historia części z nich sięga jednak wstecz nieco dalej, bo do czasów dzieciństwa lub wieku nastoletniego. Poniżej przykłady gwiazd, które znają się i przyjaźnią już od wielu lat.

Leonardo DiCaprio i Tobey Maguire

DiCaprio i Maguire poznali się jako dzieci, gdy razem chodzili na te same przesłuchania do ról. Wkrótce nawiązali przyjaźń i zawarli nieformalny pakt, według którego mieli sobie pomagać przy otrzymywaniu angażu. Rzeczywiście tak było – gdy DiCaprio został obsadzony w serialu Parenthood, zarekomendował twórcom Maguire’a, który pojawił się w produkcji gościnnie. Identyczna sytuacja miała miejsce przy okazji filmu Chłopięcy świat. Z czasem aktorzy zaczęli chodzić na różne przesłuchania, aby nie walczyć wciąż o te same role. Maguire i DiCaprio ponownie spotkali się na ekranie w 2013 roku, gdy razem wystąpili w Wielkim Gatsbym Baza Luhrmanna.

Gwyneth Paltrow i Maya Rudolph

Aktorki zawdzięczają swoją znajomość ojcom, którzy posłali je do tej samej szkoły podstawowej. Tam nawiązały ze sobą pierwszy przyjacielski kontakt, a głębsza przyjaźń urodziła się w czasie, gdy obie uczęszczały do szkoły średniej. W 2001 roku Paltrow pojawiła się gościnnie w programie Saturday Night Live, w obsadzie którego Rudolph była na stałe – aktorka poświęciła przyjaciółce swój monolog. Dobre relacje utrzymują do dziś.

Owen Wilson i Wes Anderson

Wilson i Anderson poznali się nie tyle w dzieciństwie, co w czasie studiów, gdzie wspólnie zajmowali pokój, a Anderson pomógł koledze napisać pracę zaliczeniową. Nawiązana tam przyjaźń przełożyła się również na współpracę zawodową. Wilson napisał z Andersonem scenariusze do trzech pierwszych filmów reżysera – Trzech facetów z Teksasu, Rushmore oraz Genialnego klanu i pojawił się w nich na ekranie (choć w Rushmore tylko na fotografii). Panowie do dziś pracują razem przy filmach Andersona – Wilson często w nich występuje. Utrzymują też kontakt prywatnie.

Adam Levine i Jonah Hill

Adam Levine znany jest co prawda głównie jako wokalista zespołu Maroon 5, ma też jednak na koncie występy filmowe, między innymi w komedii romantycznej pt. Zacznijmy od nowa. On i Jonah Hill zaprzyjaźnili się w szkole, gdy razem trafili na dywanik dyrektora. Później obaj rozwinęli swoje kariery – Levine muzyczną, a Hill aktorską, jednak nie przestali utrzymywać kontaktu. Hill poprowadził nawet ceremonię ślubną Levine’a. Co ciekawe, przyjaźnią się także mamy obu panów.

Justin Timberlake i Ryan Gosling

Gosling i Timberlake poznali się jako dzieci na planie programu dla dzieci pt. Klub Myszki Miki. Gdy mieli po 11 lat, wspólnie mieszkali podczas prac nad programem i nawiązali przyjaźń. Razem spędzali czas, robiąc psikusy ekipie lub – na przykład – jeżdżąc po okolicach wózkiem golfowym. Gdy matka Goslinga musiała w celach służbowych wyjechać na kilka miesięcy, aktor przez pół roku był pod opieką rodziny Timberlake’a. Dziś, choć panowie widują się od czasu do czasu, nie są już w tak zażyłych stosunkach, jak w dzieciństwie – wciąż jednak wspierają się nawzajem w swoich karierach. Obaj mają na koncie zarówno dokonania muzyczne, jak i aktorskie.

B.J. Novak i John Krasinski

Obu tych aktorów mogliśmy przez lata oglądać w amerykańskiej wersji Biura, jednak ich spotkanie nastąpiło dużo wcześniej, niż na planie serialu. Tak się składa, że chodzili razem do szkoły, a nawet wspólnie grali w lidze bejsbolowej. Mało tego – Krasinski poniekąd zawdzięcza swoją karierę Novakowi, bo to właśnie on namówił go do udziału w sztuce, którą przygotowywał na zakończenie roku szkolnego. Co ciekawe, Novak był także jednym ze scenarzystów Biura, gdzie Krasinski wcielał się w jedną z głównych ról. Wszyscy aktorzy występujący w serialu do dziś utrzymują przyjacielskie stosunki.

Nicole Kidman i Naomi Watts

Te dwie utalentowane aktorki przyjaźnią się już od ponad trzydziestu lat. Poznały się jako nastolatki na przesłuchaniach do reklam, a dziś swoją więź opisują właściwie jak siostrzaną. W 1991 roku panie zagrały wspólnie w filmie Randka na przerwie w reżyserii Johna Duigana, którego Watts poznała na premierze innego filmu Kidman, Martwa cisza. To tam, według aktorek, ich przyjaźń umocniła się na dobre. Jak same wspominają, od tamtego czasu razem przeżyły wiele, co jeszcze dodatkowo je połączyło. Czują do siebie miłość i respekt, a przez lata wspólnie napawały się nadzieją i pomagały sobie nawzajem. Piękna relacja!

Ben Affleck i Matt Damon

Niewykluczone, że to pierwsze nazwiska jakie przyszły wam do głowy, kiedy przeczytaliście tytuł tego zestawienia. Affleck i Damon poznali się kiedy mieli kolejno 8 i 10 lat, a zaprzyjaźnili podczas nauki w szkole średniej. Dzielili marzenie, aby rozwijać aktorską karierę – razem jeździli do Nowego Jorku na przesłuchania, a nawet mieli wspólne konto bankowe. W 1992 roku Damon napisał 40 stron scenariusza, który wraz z Affleckiem odegrali podczas zajęć na Harvardzie – niedługo później zamieszkali razem w Los Angeles, by dopracować wspomniany skrypt. W ten sposób powstał Buntownik z wyboru, który trafił na ekrany kin w 1997 roku. Praca Afflecka i Damona została nagrodzona Złotym Globem i Oscarem; statuetkę otrzymał też występujący w filmie Robin Williams. Dziś Damon i Affleck są współwłaścicielami firmy Pearl Street Films, a aktualnie pracują nad filmem Ridleya Scotta pt. The Last Duel, do którego napisali również scenariusz.

 Znacie jeszcze inne przykłady aktorskich przyjaźni?

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA