search
REKLAMA
Zestawienie

Filmy SUPERBOHATERSKIE. Co czeka nas w 2020 roku

Filip Pęziński

2 stycznia 2020

REKLAMA

Chociaż grupa odbiorców popkultury od lat przewiduje upadek tego segmentu kina rozrywkowego, to nic nie wskazuje na to, aby wielkie wytwórnie planowały zakończyć swój wieloletni romans z superbohaterami. W 2020 roku zobaczymy kolejne osiem produkcji tego typu.

Sprawdźcie, które daty warto zaznaczyć w kalendarzu.

Ptaki Nocy (i fantastyczna emancypacja pewnej Harley Quinn) – 7 lutego

Jakkolwiek wszyscy chcielibyśmy zapomnieć o Legionie samobójców Davida Ayera, tak większość chyba doceniła zwariowaną kreację Margot Robbie w roli dziewczyny Jokera – Harley Quinn. Doceniło na pewno Warner Bros., które postanowiło uczynić ekranizację komiksu o superbohaterkach z Gotham City niemal solowym filmem o tej postaci. Robbie partnerować będą m.in. Mary Elizabeth Winstead i Ewan McGregor. A całość stanowić będzie pierwszy film w głównym uniwersum DC (rozpoczętym Człowiekiem ze stali z 2013 roku), który do kin trafi z kategorią wiekową R (widzowie poniżej 17 roku życia obejrzeć będą mogli go tylko z opiekunem).

Bloodshot – 21 lutego

Już pod koniec lutego swoją obecność na rynku kina superbohaterskiego zaznaczy gracz spoza wielkiej dwójki (Marvel i DC). Premierę będzie miał Bloodshot z Vinem Dieselem w roli głównej. To ekranizacja komiksu wydawnictwa Valiant Comics (wydawany także na polskim rynku), które coraz częściej uznawane jest za ciekawą alternatywę do superbohaterów głównego nurtu. W filmie poznamy historię byłego żołnierza, który za pomocą nanotechnologii zostaje przywrócony do życia i zyskuje nadludzkie moce. Całość wygląda jak połączenie Szybkich i wściekłych z RoboCopem.

Nowi mutanci – 3 kwietnia

https://www.youtube.com/watch?v=T7k6q6GGjnE

Film powstawał jeszcze, gdy wytwórnia 20th Century Fox nie została zakupiona przez Disneya i wierzono, że uda się sukcesywnie rozbudowywać filmowy świat X-Men. Nowi mutanci mieli stanowić kolejną po Deadpoolu zabawę konwencją i przenieść mutantów w stylistykę horroru. Film pierwotnie miał pojawić się w kinach w kwietniu 2018 roku, następnie został przesunięty na początek 2019 roku, a następnie na jego drugą połowę. Po finalizacji kupna Foxa Disney ustalił nową datę – kwiecień 2020 roku. Po drodze miało dojść do potężnych dokrętek, a z drugiej strony gwiazdy produkcji twierdzą, że nic o nich nie wiedzą. Pojawiła się też plotka, że Nowi mutanci nie będą ostatecznie filmem o… mutantach. Czy w kwietniu w końcu uda nam się zobaczyć ostatni marvelowski projekt Foxa?

Czarna Wdowa – 1 maja

Marvel Studios po zamknięciu trzeciej fazy budowania swojego uniwersum i wielkim wydarzeniu, jakim niewątpliwie była premiera filmu Avengers: Koniec gryzwalnia nieco tempo i w 2020 roku wypuści do kin tylko dwie produkcje. Pierwszą z nich będzie długo wyczekiwany film o Czarnej Wdowie ze Scarlett Johansson w roli głównej. Akcja filmu dziać się ma między wydarzeniami z Kapitana Ameryki: Wojny bohaterów a Avengers: Wojny bez granic, rzucać nieco światła na przeszłość bohaterki i – jeśli wierzyć plotkom – wprowadzać do uniwersum następczynię Natashy w postaci bohaterki granej przez Florence Pugh. W obsadzie także m.in. Rachel Weisz i David Harbour.

Wonder Woman 1984 – 5 czerwca

Druga i ostatnia w 2020 roku ekranizacja komiksu DC Comics również stawia na kobiecą bohaterkę. Wonder Woman 1984 to oczywiście kontynuacja hitu z 2017 roku, który tym razem zabierze graną przez Gal Gadot księżniczkę amazonek do kolorowych lat osiemdziesiątych. Za kamerą ponownie stanęła Patty Jenkins, a w obsadzie, oprócz powracających Gadot i – ku zaskoczeniu – Chrisa Pine’a, zobaczymy też m.in. Kristen Wiig i Pedro Pascala. Zwiastun obiecuje rozrywkę wizualnie inspirowaną filmem Thor: Ragnarok od konkurencyjnego Marvela.

Filip Pęziński

Filip Pęziński

Wychowany na "Batmanie" Burtona, "RoboCopie" Verhoevena i "Komando" Lestera. Miłośnik filmów superbohaterskich, Gwiezdnych wojen i twórczości sióstr Wachowskich. Najlepszy film, jaki widział w życiu, to "Najpierw strzelaj, potem zwiedzaj".

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA