search
REKLAMA
Znalezione w sieci

DOKTOR STRANGE w zbroi IRON MANA na zdjęciu z planu AVENGERS: WOJNY BEZ GRANIC

Łukasz Budnik

27 kwietnia 2020

REKLAMA

W jednej ze scen Avengers: Wojny bez granic braci Russo, znajdujący się na statku kosmicznym Iron Man oraz Spider-Man ratują Doktora Strange’a z rąk Ebony Mawa, jednego z popleczników i najbliższych współpracowników Thanosa, antagonisty filmu.

Scena mogła wyglądać inaczej, niż w ostatecznej wersji – w lutym do sieci trafiły grafiki koncepcyjne pokazujące Doktora Strange’a w zbroi Iron Mana i walczącego z Mawem. Przypomnijmy, że w filmie Spider-Man, zainspirowany serią Obcy, wpada na pomysł aby zrobić wyrwę w ścianie statku i pozwolić, by Maw został wyssany na zewnątrz. Szkice koncepcyjne Philipa Saundersa pokazały, że bohaterowie mieli bardziej się namęczyć w walce z przeciwnikiem. Tymczasem scenarzyści filmu, Christopher Markus i Stephen McFeely, pokazali zdjęcie z planu, na którym Benedict Cumberbatch ma na sobie fragment zbroi – scena musiała więc być częściowo nakręcona. 

Poniżej wspomniane grafiki:

Żałujecie, że taka scena nie znalazła się w filmie?

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA