search
REKLAMA
Zestawienie

Aktorzy, którzy przez skandale STRACILI swoich fanów

Skandale, które przyćmiły kariery znanych artystów.

Mary Kosiarz

6 grudnia 2022

gwiazdy straciły
REKLAMA

Wiele obserwowaliśmy już pięciominutowych karier, gwiazd świecących w jednej, maksymalnie kilku produkcjach, za sprawą nieprzyjemnych okoliczności znikających z oczu masowej widowni. Niezwykle obiecujących i docenianych aktorów, których upokarzające szczegóły z życia prywatnego czy poważne oskarżenia całkowicie wymazały z artystycznego światka. Nie było ich wcale mało – szczególnie w ostatnich latach, kiedy głośniej zrobiło się o problemie wykorzystywania seksualnego w branży filmowej, niejedno wielkie nazwisko przepadło pośród głosów oburzenia, pozwów czy w końcu udowadniania winy przed sądem i jego dotkliwych wyroków. Przed nami historie tych najpopularniejszych skandali, które przyczyniły się do upadku bądź też zachwiania pozycji nawet największych hollywoodzkich talentów.

Olivia Wilde

 

Nie martw się, kochanie zamiast wynieść Olivię Wilde na podium młodych światowych reżyserek stało się punktem zapalnym do wymieniania jej nazwiska w niemal wszystkich plotkarskich serwisach, w tym, niestety, dużo gorszym świetle, niż zapowiadały to interesujące początki promocji filmu. Sama produkcja okazała się zarówno finansową, jak i jakościową klapą, od największych branżowych krytyków otrzymując recenzje określające film jako przerost formy nad treścią, a przede wszystkim – dzieło niedorównujące wielkości kampanii promocyjnej, której machina wystartowała na wiele miesięcy przed premierą. Nie będzie wcale nadużyciem stwierdzenie, iż to właśnie szum wywołany wokół Nie martw się, kochanie i okoliczności jego powstawania przyczyniły się do postrzegania reżyserki docenionego Booksmart przez wielu dotychczasowych fanów w o wiele mniej przychylny sposób. Zaczęło się od trwającego niemal dwa lata, choć zakończonego przed zaledwie kilkoma tygodniami romansu Wilde i Harry’ego Stylesa, wcielającego się w rolę Jacka. Kolejne kontrowersje wokół aktorki pojawiły się wraz z doniesieniami o szczegółach z planu, które stawiały ją w świetle zazdrosnej i apodyktycznej szefowej, na co dowodem miał być konflikt z Florence Pugh, pierwszoplanową postacią Don’t Worry Darling. Przypomnijmy, iż filmowa Alice w znikomym stopniu wzięła udział w promocji produkcji, co samo w sobie jedynie podsyca snute ostatnimi miesiącami domysły. Oskarżenia wobec Olivii Wilde kaskadowo zaczęły również spływać z wielu źródeł związanych z jej domem rodzinnym, jak chociażby gorzko wypowiadająca się o niej opiekunka jej dzieci. Oliwy do ognia dolała tu też znaczna różnica w wynagrodzeniu Pugh i Stylesa, którą krytycy reżyserki zrzucili na fakt zarówno mizoginii wciąż obecnej w przemyśle filmowym, jak i cichego faworyzowania partnera nawet w miejscu pracy. Komentarze oczerniające Wilde oraz cała marketingowa lawina, która bardziej zniechęciła, niż namówiła widzów do współpracy, spowodowały, iż Nie martw się, kochanie z jednego z najbardziej oczekiwanych filmów roku stało się najmocniej rozczarowującym i problemotwórczym dokonaniem Wilde.

Ezra Miller

 

Osoba aktorska znana z filmów takich jak Charlie czy seria Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć to jedna z najbardziej kontrowersyjnych postaci dzisiejszego młodego pokolenia artystów. Jeno kłopoty z prawem rozpoczęły się już w 2011 roku podczas kręcenia wspomnianego Charliego. Po raz pierwszy zatrzymano no wtedy za posiadanie 20 g marihuany. Jak przyznało w wywiadzie udzielonym niedługo po tym wydarzeniu, w żaden sposób nie czuło się winne interwencji, zatrzymanie tłumacząc irracjonalnością amerykańskiego wymiaru sprawiedliwości. To jednak nie koniec jeno utarczek z policją. Kilka lat później masowo posypały się na nieno potwierdzone nagraniami oskarżenia, m.in. o napaść w barze w Reykjavíku, następnie pod koniec marca 2022 roku zostało aresztowane na Hawajach za zakłócanie porządku publicznego, by w końcu na przełomie kwietnia i maja jeno wybryki, takie jak atak na 26-letnią kobietę czy włamanie do domu sąsiada, zostały zwieńczone przygotowaniami do procesu, który ruszył w październiku. Łączny maksymalny wymiar kary za przewinienia Ezry wynosi 26 lat więzienia, nie wliczając w to kosztów, które może ponieść w ramach zadośćuczynienia poszkodowanym. Tym samym jeno talent i nietuzinkowe podejście do roli, jakie obserwowaliśmy chociażby na przykładzie Fantastycznych zwierząt, przyćmiła niesława, która z pewnością zamknęła nu drzwi do dalszego rozwoju kariery.

Mel Gibson

Wielki gwiazdor przełomu lat 80. i 90. nie jest dziś tą samą legendą, jaką pozostawał w czasach, gdy jego ciemne strony były skrzętnie zamiatane pod dywan. Wielokrotnie oskarżany o rasizm i homofobię zasłaniał się stanem nietrzeźwości i zwykłymi żartami. Problem z używkami, szczególnie alkoholem, miał już od trzynastego roku życia, w 2006 roku został zatrzymany za jazdę pod wpływem, a już dzień później Robyn Moore, z którą związany był ponad dwie dekady, złożyła pozew o rozwód, za powód podając m.in. jego romans z Rosjanką Oksaną Grigoriewą. Był to jednak dopiero początek końca świetności Gibsona na salonach Hollywood. Jego następny związek skończył się bowiem aferą z daleko idącymi konsekwencjami: partnerka aktora wniosła o zakaz zbliżania się Gibsona do niej i ich córki ze względu na przemoc domową, jakiej dopuszczał się wobec nich gwiazdor. Do sieci wyciekły również oczerniające aktora taśmy, na których wsławia się wyjątkowo niesmacznymi, mizoginistycznymi komentarzami padającymi w stronę Grigoriewy. Ostatnie dwie dekady nie przysporzyły zatem Gibsonowi kolejnych niezapomnianych ról, a wręcz odwrotnie: od uwielbianego niegdyś aktora odwrócili się reżyserzy i producenci. Jego jedynym godnym odnotowania osiągnięciem w tym czasie było wyreżyserowanie słynnej Pasji i Apocalypto, w których udział brał jednak tylko od strony czysto technicznej.

Armie Hammer

 

Szokujące doniesienia o czynach Hammera trafiły do mediów na początku 2021 roku. Aktor, który za sprawą roli Olivera w ekranizacji książki Tamte dni, tamte noce zyskał nowe otwarcie w swojej karierze, stanął przed poważnymi zarzutami, jakie wystosowało wobec niego kilka byłych partnerek. Wszystko zaczęło się od fragmentów rozmów, które wyciekły do sieci za pośrednictwem jednej z rzekomo wykorzystywanych kobiet. Hammer wyznawał w nich swoje niecodzienne preferencje seksualne: z dialogów wynikało, iż drzemią w nim tendencje kanibalistyczne. Następne w kolejności było oskarżenie o brutalny gwałt. W czasie największej medialnej nagonki Hammer stracił niemal wszystko: pożegnał się z kontraktami na nowe role (jego powrót do ewentualnego sequelu Call Me by Your Name stał się wówczas abstrakcją), rozwiódł się z żoną, film Śmierć na Nilu z jego udziałem bronił się, jak mógł, aby zarówno trailer, jak i cała kampania promocyjna jak najmniej skupiała się na jego osobie. Mimo iż najwierniejsi fani opowieści o Elio i Oliverze wciąż wierzą w to, iż na ekranie ponownie zobaczą swojego ulubieńca, Armie Hammer zdecydowanie nigdy nie podbije już naszych serc kolejną doskonałą aktorską kreacją.

Mary Kosiarz

Mary Kosiarz

Daleko jej do twardego stąpania po ziemi, a swoją artystyczną duszę zaprzedała książkom i kinematografii. Fascynatka Meryl Streep i zagorzała fanka niekonwencjonalnych filmowych zakończeń. W wolnym czasie edukuje o zdrowiu psychicznym i poleca ulubione książkowe i ekranowe pozycje.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA