search
REKLAMA
Ranking

10 NAJCIEKAWSZYCH CZARNYCH CHARAKTERÓW w serialu “Z archiwum X”

Karolina Chymkowska

24 stycznia 2018

x files zloczyncy
REKLAMA

Jedenasty sezon Z archiwum X trwa w najlepsze, a w trzecim odcinku, Plus One, spotkaliśmy wyjątkowo nieciekawe rodzeństwo zabawiające się grą w wisielca. Poniżej zatem lista najbardziej intrygujących złoczyńców i antagonistów, którzy przewinęli się przez świat serialu. Przyjęłam klucz wyłącznie śledczy, pomijając mitologię, dlatego nie znajdziecie tutaj Palacza, Kryceka, Obcych bez twarzy czy członków Syndykatu.

Zachęcam do dorzucania własnych typów w komentarzach.

Miejsce 10. Gene Gogolak, Arcadia

Reżyser BONES AND ALL zaprzecza że jego film o miłości kanibali to nawiązanie do Armiego Hammera

Napuszony do granic możliwości Gene Gogolak jest bezwzględnym socjopatą, który uważa, że wszyscy powinni tańczyć dokładnie tak, jak on im zagra. Podczas swoich podróży służbowych, głównie do Tybetu i Tajwanu, opanował umiejętność kreowania tulpy (odrębnej świadomości, funkcjonującej niezależnie od twórcy). Powstały w ten sposób Ubermenscher ma za zadanie pilnować ściśle określonego regułami porządku na osiedlu Falls of Arcadia. Biada tym, którzy dopuszczą się choćby jednego wykroczenia. Chociaż Gogolak deklaruje, że chodzi mu głównie o stworzenie prawdziwego raju na Ziemi w świecie, który zszedł zupełnie na psy, gołym okiem widać, że motywuje go potrzeba całkowitej kontroli i kieruje się własnym interesem. Usuwa z drogi wszystkich tych, którzy sprzeciwili się jemu osobiście, a naprawdę niewiele trzeba, żeby urazić ego Gogolaka.

Miejsce 9. Betty, Never Again

hammer

Koszmar życia Eda Jerse’a, chociaż występuje wyłącznie w formie tatuażu (i przemawia głosem Jodie Foster). Betty uosabia dokładnie wszystkie cechy, których mężczyźni woleliby nie widzieć u swojej partnerki. Jest niewyobrażalnie toksyczna. W jednej chwili słodka jak miód sprawia wrażenie, że jej życie bez wybranka jest puste, w drugiej z zimną bezwzględnością podważa jego męskość i godzi w pewność siebie. Ponadto jest niesamowicie zazdrosna i dysponuje dużym darem przekonywania, wszystko musi przebiegać dokładnie tak, jak ona sobie życzy. Odczuli to boleśnie nie tylko współpracownicy Jerse’a, ale i sama Dana Scully.

Miejsce 8. Virgil Incanto, Too Shy

Widzowie serialu RÓD SMOKA wściekli z powodu zbyt ciemnych scen w nowym odcinku Odpowiedziało HBO

Incanto morduje, ponieważ jest genetycznie skażony, pozbawiony enzymów umożliwiających przyswajanie kwasów tłuszczowych. Atakuje więc pulchne kobiety, by zdobyć pożywienie bezpośrednio “u źródła”. Incanto to drapieżnik wyzuty z ludzkich uczuć. Jest niezwykle dumny z tego, że zamordował 47 osób – zachowuje się trochę jak macho-zdobywca chwalący się podbojami. Do swoich ofiar ma podejście cyniczne i w zasadzie uważa, że miały szczęście, iż zwrócił na nie uwagę, bo z kilkoma kilogramami za dużo na co innego mogły liczyć? Ukrywa się pod maską nieśmiałego i nieporadnego, stwarzając samotnym kobietom złudzenie szansy na szczęście. Obrzydliwy gość.

Miejsce 7. Cecil L’Ively, Fire

RYAN REYNOLDS skomentował fakt że Hugh Jackman zagra w Deadpoolu 3 Czuję to co fani

Paskudny typ, narcyz pełną gębą. Uwielbia się popisywać i nie ma w sobie grama ludzkich uczuć. Nic go nie bawi tak, jak przerażenie innych, zwłaszcza jeśli sam je wzbudza. Panuje nad ogniem i nawet po najbardziej dotkliwych poparzeniach błyskawicznie wraca do zdrowia, nie ma więc współczucia dla niczyjego cierpienia. Zero empatii, wysoki poziom manipulacji i nieustanne pragnienie mocnych wrażeń. Psychopata.

Miejsce 6. Leonard Trimble, The Walk

IRENE PAPAS Symbol śródziemnomorskiego piękna Wybór filmów z jej udziałem

Można powiedzieć, że krucjata Leonarda jest na swój sposób zrozumiała. Stracił wszystkie kończyny podczas wojny w Zatoce Perskiej i ma ogromny żal, że armia o nim zapomniała, że go zawiodła i wyrzuciła na śmietnik. Chociaż można identyfikować się z jego goryczą, to ze sposobem, w jaki przeprowadza swoją zemstę, już na pewno nie. Trimble, opanowawszy umiejętność świadomego panowania nad ciałem astralnym, uderza bowiem w niewinnych, członków rodzin tych, których wini. Potem zaś uniemożliwia tymże winnym popełnienie samobójstwa, by nigdy nie przestali doświadczać lęku, bólu i samotności. Człowiek, dla którego zemsta stała się treścią życia i poza nią nic zupełnie nie pozostało.

REKLAMA