search
REKLAMA
News

ZENDAYA jako tenisistka w miłosnym trójkącie. Zwiastun CHALLENGERS twórcy “Tamtych dni, tamtych nocy”

Film wyreżyserował Luca Guadagnino.

Łukasz Budnik

20 czerwca 2023

REKLAMA

Luca Guadagnino, twórca m.in. filmu Tamte dni, tamte noce, wkrótce pokaże widzom swój kolejny film – Challengers studia MGM.

Fabuła filmu skupi się na Tashi, trenerce tenisa (i jednocześnie byłej zawodniczce), która sprawiła, że jej mąż Art z przeciętnego tenisisty stał się graczem znanym na cały świat. Art mierzy się ze złą passą – aby go z niej wyrwać, Tashi organizuje mu udział w turnieju “Challenger”. Tam okazuje się, że Art ma się zmierzyć z wypalonym zawodnikiem Patrickiem, jego dawnym przyjacielem i jednocześnie byłym partnerem Tashi. Sytuacja odnowi stare relacje. Zendaya zagra Tashi, w Arta wcieli się Mike Faist (West Side Story), w Patricka – Josh O’Connor (The Crown). 

Konsultantem podczas prac nad filmem był były tenisista Brad Gilbert – uczył on główną trójkę tenisa. Guadagnino w rozmowie z “Variety” opowiadał:

Przez trzy miesiące bardzo ciężko pracowali, zarówno fizycznie, jak i nad techniką. [Zendaya] jest wspaniała. Naprawdę, wow. Montowaliśmy film i właściwie nie musieliśmy korzystać z ujęć z dublerką. Jest tak dobra.

W innym wywiadzie Guadagnino mówił o tym, że Challengers to “portret poje*anych ludzi” w świecie tenisa. Stwierdził też, że postaci są bardzo złożone i że Challengers można nazwać jego pierwszą komedią.

Film został wyprodukowany przez Pascal Pictures (z Amy Pascal czele), Guadagnino i Zendayę. Scenariusz napisał Justin Kuritzkes, a jego dzieło znalazło się wcześniej na tzw. Black List, gdzie gromadzone są najlepsze niezrealizowane scenariusze.

Challengers zadebiutuje 15 września 2023 roku.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA