search
REKLAMA
News

Scenarzyści AVENGERS: KOŃCA GRY wyjaśniają małą rolę KAPITAN MARVEL

Łukasz Budnik

6 września 2019

REKLAMA

Od czasu premiery Avengers: Końca gry, twórcy hitu Marvela wielokrotnie wyjaśniali już kłopotliwe kwestie dotyczące ich filmu (a najczęściej – co nie powinno dziwić – podróży w czasie). Tym razem scenarzyści Stephen McFeely i Christopher Markus wypowiedzieli się na temat małej roli Kapitan Marvel (Brie Larson), która pojawia się zaledwie na kilkanaście minut całości, a resztę czasu spędza na kosmicznych misjach.

W wywiadzie dla “Vanity Fair” twórcy powiedzieli:

Zawsze miała być w fabule, ale nie mieliśmy dużego pola do popisu. Obsadzili ją i tyle. (“Koniec gry” był realizowany jeszcze przez Kapitan Marvel“- red.) Trudno zachować równowagę kiedy musisz wprowadzić tak potężną postać, a nie chcesz sprawiać wrażenia że to ktoś, kto posprząta cały bałagan zostawiony w poprzednim filmie. Zdecydowaliśmy się więc na kompromis – to więcej niż cameo, ale też nie jest w fabule na tyle długo, żeby rozwiązać problem za każdego.

Scenarzyści zaznaczyli też, że celem Końca gry nie było wprowadzenie Kapitan Marvel, lecz pożegnanie szóstki oryginalnych Avengers – to ich historie miały się liczyć, a sprawienie, że wszystkie problemy rozwiązałaby Kapitan Marvel byłoby nie fair wobec nich.

Wygląda na to, że McFeely i Markus mierzyli się dokładnie z tym samym pytaniem, które zadawali sobie widzowie po premierze solowego filmu o bohaterce Brie Larson – jak cokolwiek może być zagrożeniem dla tak silnej postaci? Wydaje się, że oddanie spraw wyłącznie w jej ręce byłoby rzeczywiście mało satysfakcjonujące.

Chcielibyście więcej Kapitan Marvel w Avengers: Końcu gry?

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA