search
REKLAMA
News

Reżyser AVENGERS: KOŃCA GRY wyjawił swój ulubiony film z 4. fazy MCU

O swoim ulubionym filmie czwartej fazy MCU opowiada Joe Russo.

Łukasz Budnik

20 maja 2022

REKLAMA

Avengers: Koniec gry to wciąż najbardziej dochodowy film Marvela, który spotkał się przy tym z uznaniem widzów i krytyków. Widowisko było jednym z ostatnich w tzw. trzeciej fazie MCU. Aktualnie trwa czwarta, do której należą nie tylko filmy kinowe, lecz także seriale animowane na Disney+. Jeden z reżyserów Końca gry, Joe Russo, wypowiedział się na temat tego, który film czwartej fazy zachwycił go najbardziej.

Russo w rozmowie z Den of Geek wskazał na Spider-Mana: Bez drogi do domu, dołączając do licznych widzów zachwyconych filmem Jona Watssa. Reżyser stwierdził:

Uważam, że “Bez drogi do domu” było niewiarygodne. Fantastyczne. Wprost idealne. Już dawno tak wspaniale nie bawiłem się na sali kinowej, i miło było doświadczyć tego nie będąc jednym z twórców. Jako osoba, którą ekscytują filmy, mogłem pójść do kina, zaskoczyć się, śmiać się i płakać wraz z innymi widzami na sali.

Spider-Manie: Bez drogi do domu tytułowy bohater grany przez Toma Hollanda mierzy się z przeciwnikami z innych uniwersów. Swoje role antagonistów powtórzyli aktorzy z innych serii o Spider-Manie, w tym Willem Dafoe, Alfred Molina i Jamie Foxx. Na ekranie zobaczyliśmy także poprzednich ekranowych Spider-Manów, Tobeya Maguire’a i Andrew Garfielda.

Spider-Man w MCU zadebiutował także w filmie braci Russo – był to Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów z 2016 roku. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA