search
REKLAMA
News

Quentin Tarantino zdradził, który “Indiana Jones” jest jego ulubionym. “Ten film był takim ku*ewskim kozakiem, że stworzył PG-13”

Edward Kelley

24 sierpnia 2022

quentin tarantino
REKLAMA

Quentin Tarantino nie tylko zdradził, który z Jonesów jest na szczycie jego listy, ale również, który film Stevena Spielberga najbardziej lubi.  Ale po kolei.

Zaledwie kilka miesięcy temu wraz Rogerem Avarym, z którym spędził młodość pracując w wypożyczalni kaset VHS, powołał do życia podcast, The Video Archives Podcast, gdzie dzielą się swoimi opiniami na temat filmów, które wtedy obejrzeli. Co ciekawe wiele lat wcześniej Quentin kupił to archiwum tysięcy kaset, bo nie chciał, żeby przepadło.

Ale to nie na łamach swojego podcastu poruszył temat Indiany Jonesa, ale na Movie Makerze, gdzie, jak pisaliśmy jakiś czas temu, narobił trochę hałasu oświadczając, że stawia powszechnie nielubiane Królestwo kryształowej czaszki nad Ostatnią krucjatę.

W tym samym miejscu powiedział również, że jego ulubioną częścią serii nie są, jak można by przypuszczać, Poszukiwacze zaginionej arki, ale właśnie Świątynia zagłady, czyli prequel oryginału. Na jednym oddechu ujawnił też, że Świątynia to nie tylko najlepsza, według niego, część serii, ale drugi, tuż po Szczękach jego ulubiony film Stevena Spielberga.

W charakterystyczny dla siebie kwiecisty i elokwentny sposób uzasadnił również dlaczego.

Mój ulubiony film Spielberga – ze Szczękami jako jego szczytowym osiągnięciem — to Indiana Jones i Świątynia Zagłady… jest tak nowatorski, że tworzy PG-13! Ten film był takim ku*ewskim kozakiem, że stworzył nową ocenę w MPAA, coś, czego Brian De Palma nigdy nie był w stanie zrobić, chociaż bardzo próbował!”

Trudno się nie zgodzić, że to nie byle jakie osiągnięcie.

REKLAMA