search
REKLAMA
News

MOONFALL to katastrofa finansowa. Widowisko science fiction poległo w weekend otwarcia

“Moonfall” przegrało z czwartą odsłoną serii “Jackass”.

Łukasz Budnik

7 lutego 2022

moonfall moonfall
REKLAMA

W piątek zadebiutował nowy film Rolanda Emmericha, speca od widowisk katastroficznych, który ma na koncie takie tytuły, jak Dzień NiepodległościPojutrze2012. Tym razem twórca opowiada o tym, jak na skutek katastrofy Księżyc wypada ze swojej trajektorii i zmierza w kierunku naszej planety.

Scenariusz napisał sam Emmerich wraz z Haraldem Kloserem i Spenserem Cohenem. W obsadzie znaleźli się John Bradley jako geniusz, który może przewidzieć skutki katastrofy, Halle Berry jako przedstawicielka NASA, Patrick Wilson jako były astronauta oraz Charlie Plummer wcielający się w jego syna. Nowe widowisko Emmericha nie przypadło do gustu krytykom – w tej chwili w serwisie Rotten Tomatoes zarejestrowano 134 recenzje, z czego jedynie 40% to opinie pozytywne. Co więcej, Moonfall okazał się katastrofą finansową. Jak poinformowało “The Hollywood Reporter“, w pierwszy weekend wyświetlania film zarobił 10 mln dolarów z 3446 kin przy budżecie wynoszącym aż 140 mln dolarów. Niewiele lepiej widowisko poradziło sobie na świecie – według THR, zarobiło 10,4 mln dolarów na 45 rynkach.

moonfall moonfall

Znacznie lepiej poradziła sobie druga premiera weekendu – czwarta kinowa odsłona Jackass, która zebrała pozytywne recenzje (w tym momencie 85% i “Certyfikat świeżości” na Rotten Tomatoes) i zarobiła 23,5 miliona dolarów w USA przy budżecie wynoszącym około 10 milionów dolarów.

Naszą recenzję Moonfall przeczytacie tutaj.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA