search
REKLAMA
News

KNIVES OUT. Nowy film reżysera “Ostatniego Jedi” zbiera doskonałe recenzje!

Łukasz Budnik

8 września 2019

REKLAMA

Rian Johnson, znienawidzony przez część fandomu Gwiezdnych wojen reżyser Ostatniego Jedi, napisał i wyreżyserował nowy film pt. Knives Out. Produkcja zadebiutowała na festiwalu filmowym w Toronto i spotkała się z niesamowicie ciepłym odbiorem.

Fabuła filmu opowiada o kryminalnej sprawie prowadzonej przez dwóch detektywów – zagadka będzie dotyczyć śmierci seniora pewnego rodu. Trzeba przyznać, że Johnsonowi udało się zebrać fantastyczną obsadę. W rolach detektywów zobaczymy Daniela Craiga i Lakeitha Stanfielda (Atlanta), a w pozostałych między innymi Chrisa Evansa, Anę de Armas, Jamie Lee Curtis, Toni Collette, Dona Johnsona, Michaela Shannona, Christophera Plummera i znaną z 13 powodów Katherine Langford.

Pierwsze opinie krytyków mówią jasno – Knives Out to doskonała rozrywka, która bawi od pierwszej do ostatniej minuty, wciągając widza w zagadkę i sprawiając, że przez cały seans zastanawiamy się nad kolejnymi tropami. Johnsonowi udało się uniknąć klisz typowych dla takich historii, a cała opowieść niesiona jest dodatkowo znakomitymi występami aktorskimi.

Do tej pory na portalu Rotten Tomatoes pojawiło się siedem recenzji – średnia ocena przyznana przez krytyków to aż 9,3/10. Oczywiście kolejne opinie mogą ją nieco zaniżyć, ale nie można bagatelizować tego, z jakim impetem wystartowało Knives Out.

Światowa premiera filmu zaplanowana jest na 27 listopada tego roku.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA