search
REKLAMA
News

HBO rozważa trzy kolejne spin-offy serialu GRA O TRON

Łukasz Budnik

19 marca 2021

got7 0420 3980 layout v553 JPG
REKLAMA

Deadline” poinformowało, że HBO rozważa aktualnie trzy kolejne spin-offy serialu Gra o tron, zatytułowane na ten moment 9 VoyagesFlea Bottom oraz 10,000 Ships. 

Ten pierwszy miałby opowiadać o przygodach Lorda Corlysa Velaryona, który podróżował po morzu do rozmaitych krain Westeros. Z projektem jest już związany Bruno Heller, odpowiedzialny niegdyś za serial Rzym. Kolejne dwa planowane spin-offy nie mają jeszcze scenarzystów, wiadomo jednak, że Flea Bottom miałby skupić się na najbiedniejszej dzielnicy King’s Landing, w której wychowali się m.in. Davos Seaworth i Gendry znani z głównego serialu. Z kolei 10,000 Ships to historia wojowniczej księżniczki Nymerii, która wraz ze swoimi ludźmi podróżowała do Dorne około 1000 lat przed akcją Gry o tron. Arya Stark nazwała po tej bohaterce swojego wilkora.

Tymczasem trwają już prace nad prequelem Gry o tron, House of the Dragon, opartym na książce Ogień i krew George’a R.R. Martina. Akcja będzie toczyć się 300 lat przed wydarzeniami z Pieśni lodu i ognia i skupi się na historii rody Targaryenów, do którego należała między innymi Daenerys. Fabuła serialu zostanie w dużej mierze oparta na wydanym w roku 2019 oryginale autorstwa Martina, będącym kroniką opisującą władania rodu Targaryen, w tym Aegona I i jego potomków. W przygotowaniu jest kolejna część tej opowieści. Scenariuszem serialu ma zająć się sam Martin wraz z showrunnerem Ryanem Condalem. Przy tworzeniu produkcji weźmie udział też Miguel Sapochnik, który stworzył jedne z najbardziej docenianych odcinków Gry o tron, w tym Hardhome. Stanie on za kamerą pilota i kilku innych odcinków.

Na ten moment HBO odmówiło komentarza na temat wspomnianych spin-offów, czekamy zatem na więcej informacji. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA