DAVID FINCHER nakręci film dla Netflixa. W roli głównej GARY OLDMAN

Autor: Łukasz Budnik
opublikowano

Od premiery Zaginionej dziewczyny, ostatniego pełnometrażowego filmu Davida Finchera, minie w tym roku 5 lat. Zagraniczne portale donoszą, że reżyser już wkrótce ma wejść na plan kolejnego filmu. Nareszcie!

Kolejne dzieło Finchera będzie zatytułowane Mank. To biografia Hermana Mankiewicza, scenarzysty legendarnego Obywatela Kane’a. Historia skupi się właśnie na realizacji dzieła Orsona Wellesa. W tytułową rolę wcieli się zdobywca Oscara za Czas mroku – Gary Oldman. W dorobku Mankiewicza znajdziemy jeszcze takie tytuły, jak na przykład Czarnoksiężnik z Oz Kacza zupa.

Gary Oldman

Scenariusz filmu napisał lata temu ojciec Finchera (zmarły w 2003 roku). Pierwotnie twórca chciał zrealizować projekt już w latach 90. – niedługo po premierze Gry – jednak wówczas studio nie zgodziło się, by według wizji Finchera całość została nakręcona w czerni i bieli. Do roli przymierzany był wtedy Kevin Spacey.

Mank będzie kolejnym wspólnym projektem Finchera i Netflixa. Reżyser pracował już ze streamingowym gigantem przy okazji Mindhuntera House of Cards, produkuje też animowaną antologię Miłość, śmierć i roboty

Realizacja filmu ma rozpocząć się jesienią.

Ostatnio dodane