search
REKLAMA
Zestawienie

Zagrali FATALNIE i się do tego PRZYZNAJĄ

Maja Budka

16 grudnia 2018

aktorzy
REKLAMA

Nicole Kidman, Australia

kidman australia

Australijski dramat z Nicole Kidman, Hugh Jackmanem i Bazem Luhrmannem za sterami został w 2008 roku entuzjastycznie przyjęty przez amerykańską publiczność. Nie był to jednak dobry czas dla samej aktorki, na której recenzenci nie pozostawili suchej nitki. Występ Kidman, która wcieliła się w rolę angielskiej arystokratki zakochanej w australijskim kowboju, “New York Daily News” określił mianem „uciążliwie banalnej”. Nic więc dziwnego, że aktorka na uroczystej premierze filmu czuła ni mniej, ni więcej zakłopotanie. Wypowiadając się w radiu 2dayFM z Sydney, kobieta przyznała, że z trudem przyszło jej oglądanie swojego występu na dużym ekranie. Aktorka wyznała na antenie: „Nie mogłam oglądać tego filmu i być dumna z mojego w nim udziału”. Przyznała się również, że wyjechała z Australii od razu, gdy pokaz dobiegł końca. „Spieszyliśmy się, ponieważ nie chciałam nic czytać, nie chciałam nic wiedzieć” – dodaje.

George Clooney, Batman i Robin

batman i robin

Widzowie mieli wiele powodów, by narzekać na Batmana i Robina z 1997 roku. Nawet osławiony kombinezon z odstającymi sutkami czy zmysłowa Uma Thurman nie zdołały uchronić filmu przed mianem najgorszego dzieła o Batmanie. Jednym z większych rozczarowań produkcji Joela Schumachera był właśnie występ George’a Clooneya w kostiumie nietoperza. I chyba nikt nie zgadza się z tym stwierdzeniem bardziej niż sam Clooney. Z charakterystycznym ciętym humorem wspominał swój brawurowy występ jeszcze wiele lat po premierze filmu. W rozmowie z dziennikarką Barbarą Walters w 2006 roku przyznał: „Występowałem w gumowym kostiumie i miałem gumowe sutki. Mogłem po prostu wcielić się w rolę Batmana, ale zamiast tego zrobiłem z niego geja”. Kiedy zaś 10 lat później “Empire” wystosowało do aktora pytanie, co sądzi o obsadzeniu Bena Afflecka w roli Batmana w filmie Batman v Superman: Świt sprawiedliwości, George odpowiedział: „Jestem ostatnią osobą, która może kogokolwiek oceniać w roli Batmana, odkąd tak dotkliwie zniszczyłem tę postać”.

Christian Bale, Mroczny rycerz

mroczny rycerz

Między Batmanami wykreowanymi przez Clooneya i Bale’a jest nieporównywalna przepaść, to fakt. Niemniej Mroczny Rycerz również czuje niedosyt związany z jego aktorską kreacją. Przeszkodą nie do przeskoczenia stał się dla aktora jego kolega z planu, Heath Ledger – oraz jego kultowy Joker. W wywiadzie przeprowadzonym z Yahoo! Movies Bale przyznał, że „Heath pojawił się i momentalnie zrujnował wszystkie moje plany. Pomyślałem wtedy »on jest o wiele bardziej interesujący ode mnie«. [..] Uświadomił mi później, że mogłem jeszcze wiele poprawić”. Aktor dodał również, że Batman to w jego wyobrażeniu „bardzo, bardzo mroczna, popieprzona postać”, jednak nie udało mu się przenieść jego pełnej wizji na ekran. Christian Bale na pytanie, czy wróciłby do roli człowieka nietoperza, odpowiedział stanowczo: „Wystarczy. Nie mam nic więcej do zaoferowania. Zrobiliśmy swoje”.

Maja Budka

Maja Budka

Oficjalna chuliganka Wong Kar Waia

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA