search
REKLAMA
News

Stephen King zdradził, który filmowy bohater wywołuje według niego “tysiąc koszmarów”

Którego złoczyńcę docenia Stephen King?

Łukasz Budnik

5 maja 2024

REKLAMA

Stephen King na łamach EW zdradził, jacy są jego ulubieni złoczyńcy – wśród nich był m.in. Anton Chigurh z To nie jest kraj dla starych ludzi czy Sauron z Władcy Pierścieni. Pojawił się także bohater, w którego w thrillerze Noc myśliwego zagrał Robert Mitchum.

Noc myśliwego (The Night of the Hunter) to amerykański film z 1955 roku w reżyserii Charlesa Laughtona. Scenariusz został oparty na powieści Davida Grubba. Produkcja pierwotnie spotkała się z chłodnym przyjęciem ze strony krytyków, ale po latach zyskała znacznie lepszą renomę. W opisie czytamy:

Mroczna opowieść o chciwym kaznodziei (Robert Mitchum), opętanym ideą ciągłej walki i swoistej równowagi dobra i zła. Po zwolnieniu z więzienia poślubia wdowę po straconym współtowarzyszu z celi, któremu udało się w lalce własnej córki ukryć łup z napadu. Kaznodzieja morduje wdowę, pod pretekstem seksualnego wyuzdania, i rusza w pościg za jej dziećmi.

King stwierdził:

Kaznodzieja, który ściga dwoje dzieci w powieści Davida Grubba. Ma napisy LOVE i HATE wytatuowane na palcach. Robert Mitchum dał mu w ekranizacji twarz, który wywołuje tysiąc koszmarów.

Tu przeczytacie tekst o tym filmie

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA