Sequele

SEQUELE – Człowiek prezydenta

Autor: Tomasz Urbański
opublikowano

TYTUŁ POLSKI: Człowiek Prezydenta
ROK PRODUKCJI: 2000
DYSTRYBUCJA W POLSCE: Vision
REŻYSERIA: Eric NorrisWYSTĄPILI:
Chuck Norris
Dylan Neal
Jennifer Tung
Ralph Waite
Stuart Whitman
Soon-Tek Oh

Miłośnik parzenia herbaty, wykładowca uniwersytecki, a jednocześnie tajny agent, dla którego nie ma misji niemożliwych, zostaje wezwany w trybie pilnym w celu odbicia z rąk porywaczy Pierwszej Damy. Nie bacząc na niebezpieczeństwo, podejmuje ryzyko. Po wykonanej misji dochodzi do wniosku, że wypadałoby wyszkolić następcę. Wybór pada na niesubordynowanego Dereka, obecnie więźnia. McCord wraz z córką rozpoczynają edukację narwańca. Chuck Norris nie daje za wygraną, wciąż kopie i to mocno, z półobrotu – tym razem w filmie telewizyjnym. Jedyny sprawiedliwy, na granicy prawa, bez zbędnego wdawania się w niuanse daje radość tym, którzy wiedzą, co to oldskul. W towarzystwie młodszych od siebie pokazuje hart ducha, siłę rażenia, moc kopniaka i cios z karata między oczy. Nieznający znaczenia słowa mimika, odnajduje się w swojej niszy, udowadniając, że „stary człowiek i może”. Najodpowiedniejsze podsumowanie dla tego obrazu to chyba: „film dla prawdziwych twardzieli”.

TYTUŁ POLSKI: Człowiek Prezydenta: Punkt Zero
ROK PRODUKCJI: 2002
DYSTRYBUCJA W POLSCE: brak
REŻYSERIA: Eric NorrisWYSTĄPILI:
Chuck Norris
Judson Mills
Jennifer Tung
Roxanne Hart
Joel Swetow
Alex Dodd

Żadna z amerykańskich służb bezpieczeństwa nie może sobie poradzić z falą ataków terrorystycznych na swoim terenie; są bezradni. Pozostaje nadzieja w jednym, jedynym człowieku, który poradzi sobie z tymi przerażającymi aktami. Joshua McCord, bo o nim mowa, po raz kolejny musi zmierzyć się ze złem wcielonym, tym razem w postaci Abdula Rashida i jego popleczników. Cel misji to Afganistan, bo tam znajduje się dowództwo terrorystów. Szybciej, więcej, mocniej, potężniej. Mimo zaawansowanego wieku Chuck Norris wraz ze swym bratem – reżyserem Erickiem Norrisem daje popis nieskrępowanej, pełnej fantazji, radosnej akcji spod znaku klasycznego „norris-movies”. Fanów, których, mimo dawno przebrzmiałego boomu vhs w Polsce Chuck wciąż ma na pęczki, produkcja zadowoli i ich zachęcać nie trzeba. A tych, którzy jeszcze nie przekonali się do jego talentu aktorskiego nie będę zachęcał, bo to jest coś więcej niż zwykłe rzemiosło, to stan umysłu.

CIEKAWOSTKI:

  • Część druga powstała zaraz po atakach terrorystycznych na World Trade Center i pierwotny tytuł „Ground Zero” został zmieniony.
  • Bracia Chuck i Eric mocno trzymają się razem w światku filmowym. Eric wyreżyserował niemal połowę produkcji, w których wystąpił Chuck.
  • W obydwu częściach wystąpili jedynie Chuck Norris, Jennifer Tung i Tim Powell.

CZY BĘDZIE KOLEJNA CZĘŚĆ?

Chuck Norris przeszedł już na aktorską emeryturę, zatem kolejnej opowieści o niezniszczalnym i prawym „człowieku prezydenta” możemy się jedynie domyślać. Eric Norris prawdopodobnie nigdy jej nie zrealizuje, bo kto mógłby zastąpić Chucka? Jak pokazuje casus Delta Force 3, nikt.

Tekst z archiwum film.org.pl.

 

Ostatnio dodane