search
REKLAMA
Zestawienie

Seks z dublerem. Gwiazdy, które NIE ODWAŻYŁY SIĘ wystąpić w SCENACH EROTYCZNYCH

Maja Budka

27 kwietnia 2019

REKLAMA

Jessica Biel, London

london kadr

Amerykanka często umieszczała w umowach klauzulę zapewniającą jej dublera w rozbieranych scenach. Nie inaczej było w przypadku niezależnego filmu London Huntera Richardsa z 2005 roku. W rolę dublerki wcieliła się Vanessa Motta, która uchroniła aktorkę od występu w krępującej scenie seksu. Na łamach “Cosmopolitan” Biel tłumaczyła, iż nie spodobał jej się pomysł reżysera, który zakładał zbliżenia na piersi oraz pośladki. „Wierzyłam, że takie rzeczy nie powinny wychodzić poza sypialnię i powinny być zagwarantowane tylko mojemu mężowi, a nie wszystkim”, wyjaśniała. Wspomniała także, jak nieprzyjemnym doświadczeniem było ocenianie biustów potencjalnych dublerek. „Jest tyle różnych kształtów piersi. Nigdy o tym nie myślałam. Jesteś przyzwyczajona do tego, jak wyglądają twoje”, dodała. Trzy lata później przyszła żona Justina Timberlake’a pochwaliła się jednak swoim ciałem w scenie rozpalającego zmysły striptizu z filmu Błękitny deszcz.

Lindsay Lohan, Maczeta

maczeta kadr

Bardzo często obecność dublera na ekranie jest wręcz niezauważalna. Zręczny montaż oraz dokładne dopasowanie dublera sprawiają, że widzowie nie zauważają, iż zostali na moment oszukani. Inaczej jest jednak w przypadku filmu Maczeta z 2010 roku. Grająca w nim gwiazda Lindsay Lohan zdecydowała się na pomoc dublerki w scenach zawierających nagość. Toteż szybko wyszło na jaw, że w pamiętnej scenie, w której tytułowy Machete Cortez obsypuje namiętnymi pocałunkami nagie Lindsay Lohan oraz jej ekranową matkę stojące do pasa w błękitnej wodzie na tle urokliwego wodospadu, nie występuje Lindsay Lohan. Twórcy błędnie uznali, że jeśli założą dublerce przykrótką blond perukę, to żaden widz się nie zorientuje. Niestety zamiana widoczna jest gołym okiem. Uderza też to, że w scenach, w których rozebrana April Booth, w którą wcieliła się Lohan, wypowiada swoje kwestie, włosy nagle subtelnie zasłaniają jej wdzięki. Zastanawiająca jest jednak pruderyjność aktorki, która w 2010 roku skorzystała z usług dublerki, a w 2012 zdecydowała się już na rozbieraną sesję zdjęciową dla “Playboya”.

Gwyneth Paltrow, Płytki facet

kadr płytki facet

Kolejną artystką, która zdecydowała się na dublerkę ze względu na swoje dolne partie ciała, była Gwyneth Paltrow. Gwiazda filmu Płytki facet Petera i Bobby’ego Farrellych podjęła decyzję o skorzystaniu z zastępstwa, tłumacząc się, że po prostu nie lubi swoich pośladków i nie chce pokazywać ich przed kamerą. Z usług dublerki skorzystano między innymi w scenie, w której kamera stoi za plecami bohaterki Rosemary Shanahan kusząco rozpinającej stanik przed swoim ekranowym partnerem (granym przez Jacka Blacka), czekającym na nią w łóżku. Pośladki zaś, które kamera wyraźnie podkreśla, nie należą do aktorki. Choć nie ma powodu, by krytykować Paltrow za jej decyzję, sam pomysł zatrudnienia dublerki wydaje się niezrozumiały, zwłaszcza jeśli pomyśli się o tym, o jakich wartościach mówi ta komedia. Porusza ona bowiem temat akceptacji swojego ciała oraz stygmatyzacji osób cierpiących na otyłość. Główny bohater filmu w swojej wyraźnie otyłej partnerce (granej przez Gwyneth Paltrow właśnie) widzi seksowną, atrakcyjną, zgrabną kobietę. Mimo iż aktorka miała obowiązek zakładać kostium, który imitował o wiele za szerokie ciało granej przez nią postaci, prawdziwe pośladki Paltrow wciąż wymagały ulepszeń.

Mila Kunis, To tylko seks

to tylko seks kadr z filmu

Jak wskazuje sam tytuł, w komedii Willa Glucka nie brakuje scen seksu. Mimo wszystko ekranowa partnerka Justina Timberlake’a, Mila Kunis, nie odważyła się odsłonić swojej nagości przed kamerą. Otwarcie przyznała, że zdecydowała się na pomoc dublera w scenach rozbieranych, między innymi w momentach, które prezentują kobiece nagie pośladki. Swoją decyzję tłumaczyła tym, że było to dla niej za dużo, chciała odsłaniać swoje ciało kawałek po kawałku. Opowiedziała też, jak poważnym przedsięwzięciem było wybranie dublerki do scen ukazujących jej tylne partie ciała. „Młode kobiety czekały w pokoju castingowym, do którego przyszłam z reżyserem castingu oraz wizażystą”, wyznała w wywiadzie przeprowadzonym w audycji radiowej Ryana Seacresta. „Te miłe panie pokazywały nam swoje pupy; dziewczyna, którą wybraliśmy, miała ciało najbardziej zbliżone do mojego, chcieliśmy bowiem uniknąć wrażenia fałszu”.

Isla Fisher, Polowanie na druhny

polowanie na druhny kadr

Choć mąż aktorki Sacha Baron Cohen nie miał oporów przed tym, aby rozbierać się na ekranie, Isla Fisher postanowiła skorzystać z pomocy dublerki podczas sceny seksu w komedii weselnej Polowanie na druhny Davida Dobkina. Mowa tu o sekwencji erotycznego zbliżenia bohaterki Glorii Cleary z Jeremym Greyem granym przez Vince’a Vaughna. Choć aktorka, bądź co bądź wcielająca się w postać niewyżytej seksualnie kusicielki, pokazuje nieco swojego ciała, w charakterystycznym momencie wyraźnego zbliżenia na piersi oraz erekcję sutkową zastąpiła ją dublerka. Fisher miała dobre wytłumaczenie na to, dlaczego nie zdecydowała się na odsłonięcie swoich wdzięków. Stwierdziła, że jeśli pokaże widzom piersi, przestanie być dla nich zabawna, a stanie się głównie obiektem seksualnym.

Maja Budka

Maja Budka

Piszę o filmie i sztuce z kotem na klawiaturze. Lubię animacje i filmy podszyte delikatnym absurdem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA