search
REKLAMA
Artykuły o filmach, publicystyka filmowa

Nikt nie mówił, że życie tak się potoczy… PRZYJACIELE po latach

Łukasz Budnik

10 marca 2017

REKLAMA

Widoczne powyżej zdjęcie powstało 23 stycznia 2004. Dzień, w którym obsada Przyjaciół po raz ostatni ukłoniła się zgromadzonej w studiu publiczności i zakończyła dziesięcioletnią przygodę na planie serialu. Naturalnie nie obyło się bez wzruszeń, wszak tak długa praca przy jednym projekcie i ciągłe przebywanie z tą samą ekipą musi odbić się na emocjach. Szczególnie gdy przyjacielskie stosunki wychodzą i poza plan. Co potem? Czy aktorzy wykorzystali swoją popularność i status uzyskany dzięki serialowi? Przyjrzyjmy się w alfabetycznej kolejności, jak potoczyły się losy szóstki aktorów po zakończeniu kultowego sitcomu.

JENNIFER ANISTON

Rachel Green. Dziewczyna z bogatego domu, na początku zupełnie nieznająca wartości pieniądza i faktycznych trudów życia. Z biegiem czasu wychodzi na swoje – realizuje marzenia, zdobywa pracę w wymarzonej branży, choć rzeczą, którą widzów interesuje najbardziej, jest jej relacja z Rossem, przywoływana na przestrzeni całego serialu. Choć występująca w tej roli Jennifer Aniston to jedna z najlepiej zarabiających aktorek świata, przed castingiem do Przyjaciół była o krok od zmiany zawodu na skutek niepowodzeń kolejnych projektów, w których występowała. Postanowiła sobie jednak dać szansę i bez wątpienia była to dobra decyzja.

Sytuacja Aniston w chwili zakończenia przygody z Przyjaciółmi wyglądała nie najgorzej – serial dał jej olbrzymią popularność, dopiero co wystąpiła w Brusie wszechmogącym, kasowym sukcesie z 2003 roku, a jej małżeństwo z Bradem Pittem uznawane było w Hollywood za idealne. To ostatnie zmieniło się na początku 2005, gdy para ogłosiła separację, a skończyło kilka miesięcy później, bo w październiku tego roku wzięli rozwód. Pomimo upływu czasu sprawa nadal jest jednym z ulubionych tematów plotkarskich mediów. Choć sama Aniston w 2015 wyznała w wywiadzie, że rozwód nie był niczyją winą i że, parafrazując, tak się stało (aha!), to samo rozstanie przeżyła kiepsko i musiała się wspomagać pomocą terapeuty. Potem opisała relację z Pittem jako piękną i skomplikowaną (co tylko trochę brzmi jak status na Facebooku).

Problemy prywatne nie przeszkodziły jej w rozwijaniu kariery filmowej. Sił próbowała i po drugiej stronie kamery (krótkometrażowy Room 10 z 2006 roku), choć jej aktorskim emploi z czasem stawały się zabarwione komedią i romansem produkcje, z których część radziła sobie naprawdę dobrze w box office – na tyle, że filmy z aktorką do 2010 roku zarobiły na siebie łącznie ponad miliard dolarów w samych Stanach. Oprócz występów w filmach Aniston udzielała się i na małym ekranie, choć jedynie gościnnie. Poza 30 Rock, za występ w którym otrzymała nominację do Emmy, pojawiła się też w premierowym odcinku drugiego sezonu Cougar Town, gdzie spotkała się ponownie z koleżanką z Przyjaciół – Courteney Cox (panie utrzymują zresztą dobre relacje; Aniston jest matką chrzestną córki Cox).

Kariera aktorki rozwija się prężnie do dziś; nie będzie przesadą stwierdzenie, że najlepiej z całej obsady Przyjaciół. W ostatnich latach głośno było o Szefach wrogach czy Millerach, ale nie tylko komediami Aniston może się pochwalić w swoim CV, bo jej występ w dramacie Cake spotkał się z powszechnym uznaniem i został przez niektórych okrzyknięty rolą godną nominacji do Oscara. Aniston jest zresztą ogólnie lubiana i doceniana – nie tylko regularnie pojawia się w rankingach najpiękniejszych aktorek i ma dobrą prasę, ale chwali się ją też za charytatywną działalność, którą się aktywnie zajmuje. Z kolei życie prywatne poukładała sobie na nowo i od 2011 spotyka się z Justinem Therouxem, znanego z filmów Lyncha i serialu Pozostawieni, za którego wyszła w 2015. Kobieta sukcesu? Jak najbardziej.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA