search
REKLAMA
Zestawienie

Najlepsze KOMEDIE ROMANTYCZNE w serwisie streamingowym AMAZONA. Klasyczne, nietypowe i totalnie odjechane

Karol Barzowski

11 lipca 2019

REKLAMA

Platforma VOD Prime Video nie cieszy się w Polsce taką popularnością jak Netflix czy HBO GO, ale to nie znaczy, że nie ma tam czego oglądać (a abonament jest tańszy niż u konkurencji). Oprócz nagradzanych seriali, jak Homecoming, Mr. Robot, Wspaniała pani Maisel czy mój zdecydowany faworyt Fleabag, możecie tam znaleźć naprawdę dobre filmy fabularne. Lubicie na przykład komedie romantyczne? W zasobach Prime Video jest sporo tytułów, które powinny was zainteresować. Wybrałem dla was te “naj”.

I tak cię kocham

I tak cię kocham kadr z filmu

Moim zdaniem to najlepsza komedia romantyczna A.D. 2018. Ta historia, oparta zresztą na faktach, po prostu mnie urzekła – wiem, że do I tak cię kocham wracać będę nie raz. Porusza się tu sporo trudnych tematów i jednocześnie daje widzowi mnóstwo okazji do pośmiania się (ten żart z 11 września! – boki zrywać). Nominacja do Oscara za scenariusz była jak najbardziej zasłużona. Oryginalność i wymykanie się schematom są głównymi zaletami filmu, ale na bardzo wysokim poziomie stoi też aktorstwo. Jeśli jeszcze go nie widzieliście, koniecznie nadróbcie ten tytuł!

To właśnie miłość

To właśnie miłość

Są tacy, którzy twierdzą, że to najlepsza komedia romantyczna XXI wieku. Ci ludzie nie musieliby mnie długo przekonywać – mam do tego tytułu ogromniasty sentyment. Oglądanie To właśnie miłość stało się w wielu krajach bożonarodzeniową tradycją. Byli potem filmowcy, którzy próbowali wykorzystać wielowątkowy schemat do opowiedzenia podobnej historii, ale choć czasem takie kalki sprawiały całkiem miłe wrażenie (jak choćby nasze Listy do M.), oryginał to jednak oryginał. Ciekawe, nie tylko cukierkowe historie, znakomici aktorzy, świetny klimat, wspaniała ścieżka dźwiękowa – czego chcieć więcej?

Holiday

Kate Winslet Holiday

A jeśli jesteśmy już w temacie świątecznym… Na platformie Prime Video możecie też obejrzeć Holiday, czyli przeuroczą komedię romantyczną z udziałem Kate Winslet, Cameron Diaz, Jude’a Lawa i Jacka Blacka (na dalszym planie wystąpił tam także legendarny Eli Wallach). Fabuła opowiada o dwóch kobietach, które wymieniają się mieszkaniami na czas Bożego Narodzenia. Jedna z Los Angeles trafia do zaśnieżonej wioski pod Londynem, druga z małej chatki przenosi się do ogromnej willi. Holiday bardzo dobrze ogląda się nie tylko w okresie Gwiazdki. Polecam ten film zwłaszcza miłośnikom talentu Winslet – tę aktorkę rzadko możemy oglądać w podobnym repertuarze.

REKLAMA