search
REKLAMA
Zestawienie

Najbardziej NIEBEZPIECZNE FILMOWE MATKI. Lepiej z nimi nie zadzieraj!

Filip Pęziński

26 maja 2018

REKLAMA

W życiu większości z nas są osoby, na które zawsze możemy liczyć – silne, zaradne, opiekuńcze. Są to nasze matki, które dzisiaj w całej Polsce obchodzą swoje święto. W tym wyjątkowym dniu zebrałem siedem ekranowych matek, które w idealny sposób ukazują, że lepiej z rodzicielkami nie zadzierać, a “słaba płeć” to pusty frazes. Nieważne, czy to postaci pozytywne czy negatywne, z tego czy innego świata – przed wami najniebezpieczniejsze filmowe matki. 

Panna Młoda (Kill Bill)

Grana przez Umę Thurman postać z czwartego filmu Quentina Tarantino stanowi idealny przykład tezy, że z matkami lepiej nie zadzierać. Panna Młoda przejechała cały świat, pokonała rzeszę przeciwników i zmierzyła się z najbardziej niebezpiecznymi zabójcami znanymi temu światu. Wszystko w akcie zimnej, ale krwistej zemsty na ludziach, którzy zabili jej przyjaciół, przyszłego męża, ale przede wszystkim pozbawili noszonego pod sercem dziecka. Motyw matczynej miłości jest tu o tyle kluczowy, że właśnie na wieść o ciąży Panna Młoda odcina się od dawnego życia, co wywołuje dziką, zakończoną tragedią, furię jej pracodawcy, tytułowego Billa. Na szczęście dziecko okazuje się żyć, główna bohaterka wypełnia postawione przez samą siebie zadanie i wraz z piękną córeczką odjeżdża w nieznane.

Królowa (Obcy – decydujące starcie)

Tak jak nikt nie będzie miał pretensji do lwa, że rzuci mu się do szyi, tak nikt nie powinien winić Ksenomorfów za to, że z wrodzonym perfekcjonizmem zabijają pałętających się po ich terenie ludzi. Ludzie ci zaś zamiast wykazać się rozumem i czym prędzej opuścić zamieszkały przez inny gatunek teren, wchodzą do jego gniazda i wdają się w otwarty konflikt. Koniec końców królowa Obcych, jak to matka, bierze sprawy w swoje ręce i staje naprzeciw zdziesiątkowanemu już oddziałowi Marines, aby zwieńczyć dzieło dzieci. Możemy jej nie lubić, bo ma chrapkę na naszych ulubionych bohaterów, ale pamiętajmy, że królowa chciała tylko znosić kolejne jaja, to Ripley weszła do jej domu z miotaczem ognia.

Filip Pęziński

Filip Pęziński

Wychowany na "Batmanie" Burtona, "RoboCopie" Verhoevena i "Komando" Lestera. Miłośnik filmów superbohaterskich, Gwiezdnych wojen i twórczości sióstr Wachowskich. Najlepszy film, jaki widział w życiu, to "Najpierw strzelaj, potem zwiedzaj".

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA