search
REKLAMA
Biografie ludzi filmu

JOSH BROLIN. 10 faktów, których na pewno nie znaliście

Dawid Myśliwiec

12 lutego 2018

REKLAMA

6. Mimo że pojawił się w dwóch filmach z Tommym Lee Jonesem, nie zagrali razem ani jednej sceny

Brolin pojawił się w dwóch filmach z Tommym Lee Jonesem, ale nie miał okazji zagrać z nim wspólnej sceny: ani w To nie jest kraj dla starych ludzi (2007) braci Coen, ani w Facetach w czerni III (2012) Barry’ego Sonnenfelda. W tym drugim przypadku to jednak całkiem zrozumiałe, bowiem w Facetach… wcielił się w młodszą wersję bohatera granego przez Tommy’ego Lee Jonesa.

Obywatel Milk

7. Całował się z Seanem Pennem

I nie chodzi tu o pocałunek na ekranie. Ponoć podczas pierwszej kolacji zorganizowanej dla obsady filmu Milk Sean Penn, chcąc już na początku ułatwić koledze po fachu występ w gejowskim dramacie, przywitał się z Brolinem soczystym pocałunkiem. Chyba pomogło, bo Josh zaangażował się we wspieranie gejów do tego stopnia, że na oscarowej gali pojawił się z symbolem białego węzła, który wyraża poparcie dla homoseksualnych związków małżeńskich.

8. Usłyszał kiedyś, że nikt nie wypada gorzej na castingach

Nigdy nie uważał się za wybitnego uczestnika castingów, bo do dziś ma kompleksy na tle swoich umiejętności aktorskich. Musiał jednak poczuć się co najmniej dziwnie, gdy Meryl Poster, hollywoodzka producentka, powiedziała Brolinowi wprost, że on i Benicio Del Toro to dwaj aktorzy, którzy na castingach wypadają najgorzej w historii. Co ciekawe, obaj zagrali w Sicario (2015) Denisa Villeneuve’a, gdzie zaprezentowali się świetnie.

9. Prawie został Batmanem

Był jednym z głównych kandydatów do roli Bruce’a Wayne’a/Batmana w filmie Batman v Superman: Świt sprawiedliwości (2016) Zacka Snydera. Rola powędrowała jednak do Bena Afflecka, a pytany o opinię na ten temat Brolin przyznał, że raczej nie miał „tego czegoś”, czego potrzebuje aktor grający tak kultową postać, jak Batman. Ale czy Ben Affleck ma więcej „tego czegoś”…

Deadpool 2

10. W kinie superbohaterskim jest już prawdziwym weteranem

Choć swój romans z komiksowymi blockbusterami zaczął kiepsko, bo od kompletnie nieudanego Jonah Hexa (2010) Jimmy’ego Haywarda (za którego „zdobył” swoją jedyną nominację do Złotej Maliny), od tamtej pory Brolin coraz częściej pojawia się w filmach opartych na słynnych komiksach. Jako Thanos, jeden z najpotężniejszych złoczyńców z uniwersum Marvela, na krótko pojawiał się już w Strażnikach Galaktyki (2014) Jamesa Gunna i Avengers: Czas Ultrona (2015) Jossa Whedona, a w nadchodzących kontynuacjach filmów o Mścicielach jego postać odgrywa już znacznie większą, a nawet kluczową rolę. W 2014 roku Brolin zagrał też w Sin City: Damulka warta grzechu, sequelu adaptacji komiksu Franka Millera. Joshowi jednak wciąż nie dość było superbohaterskich doświadczeń i postanowił przyjąć obejmującą aż cztery filmy rolę Nathaniela Summersa pseudonim Cable, ważnej postaci z uniwersum X-Men, która zadebiutuje na wielkim ekranie w nadchodzącym Deadpool 2.

***

To tylko kilka ciekawostek z życia Josha Brolina. Jeśli znacie jakieś inne, może jeszcze bardziej interesujące, koniecznie wpiszcie je w komentarzach.

korekta: Kornelia Farynowska

Avatar

Dawid Myśliwiec

Zawsze w trybie "oglądam", "zaraz będę oglądał" lub "właśnie obejrzałem". Gdy już położę córkę spać, zasiadam przed ekranem i znikam - czasem zatracam się w jakimś amerykańskim czarnym kryminale, a czasem po prostu pochłaniam najnowszy film Netfliksa. Od 12 lat z różną intensywnością prowadzę bloga MyśliwiecOgląda.pl.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA