search
REKLAMA
News

Jak wyglądał THANOS z MCU, zanim zagrał go Josh Brolin? Zdjęcia z planu “Avengers”

Thanos nie zawsze był wytworem komputera.

Łukasz Budnik

22 sierpnia 2022

REKLAMA

Dziś Thanos – największy antagonista Infinity Sagi MCU – kojarzony jest z aktorskim występem Josha Brolina, który wcielił się w tytana za pomocą techniki motion capture. Jego Thanos jest więc postacią wykreowaną komputerowo i w takiej formie oglądaliśmy go w Avengers: Wojnie bez granic Końcu gry, a wcześniej w Strażnikach galaktyki oraz scenie po napisach w Avengers: Czasie Ultrona

Pierwsze pojawienie się Thanosa w uniwersum to jednak już pierwsza część przygód słynnej drużyny, Avengers z 2012 roku. Tytana widzimy tam w scenie podczas napisów końcowych, a gra go nie Brolin, lecz Damion Poitier. Co więcej, widziana na ekranie postać nie jest wytworem komputera, lecz efektem pracy speców od charakteryzacji. W filmie sylwetka i twarz były skąpane w mroku, ale poniżej możecie zobaczyć, jak prezentował się Thanos w takiej formie. Elementy twarzy i hełm zostały wykonane ręcznie przez Thoma Floutza.

Jak podoba się wam taka wizja? Czy byłoby lepiej, gdyby Brolin również został poddany charakteryzacji? 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA