search
REKLAMA
Zestawienie

Jak wygląda dziś główna obsada SCRUBS, słynnego sitcomu?

Od premiery “Scrubs” mija 20 lat. Co słychać u głównej obsady?

Łukasz Budnik

14 października 2021

T8DSCRU EC001
REKLAMA

Niedawno minęło dwadzieścia lat od premiery serialu Scrubs (znanego u nas także jako Hoży doktorzy), cenionego i popularnego komediodramatu opowiadającego perypetię załogi szpitala pw. Świętego Serca. Z tej okazji poświęcamy mu kolejny odcinek cyklu „Kiedyś/dziś”.

Twórcą serialu jest Bill Lawrence, który luźno zainspirował się przeżyciami swojego przyjaciela, dra Jonathana Dorisa jako rezydenta medycyny wewnętrznej w Brown Medical School. W 2009 roku został wyemitowany odcinek My Finale, który miał służyć jako finał serialu, ostatecznie jednak postanowiono go przedłużyć. W efekcie powstał 9. sezon, skupiony na innych członkach obsady i często nietraktowany przez fanów jako część głównego serialu. Poniżej skupimy się na tych członkach ekipy Scrubs, którzy pojawili się w największej liczbie odcinków.

Zarejestruj się na Disney+

 

Zach Braff – John Michael „J.D.” Dorian

scrubs braff

Braff jeszcze w czasie emisji Scrubs wyreżyserował swój pełnometrażowy debiut – Powrót do Garden State. Także i teraz równolegle prowadzi karierę reżyserką i aktorską. Stanął za kamerą jeszcze takich produkcji, jak W starym, dobrym stylu oraz Gdybym tylko tu był, a w telewizji pracował przy Tedzie Lasso. Z kolei jako aktor pojawił się m.in. w Disaster Artist oraz Cwaniakach z Hollywood. Prywatnie związany jest z Florence Pugh. Wraz z Donaldem Faisonem – o którym niżej – prowadzi podcast “Fake Doctors, Real Friends” poświęcony wspomnieniom z czasów Scrubs.

Donald Faison – Christopher Duncan Turk

scrubs faison

Faison w latach po Scrubs pojawiał się zarówno na wielkich i małych ekranach, a także użyczał głosu w kilku animacjach (Gwiezdne wojny: Ruch oporu, Tron: Rebelia). Wystąpił m.in. w drugiej części Kick-ass oraz wspominanym Gdybym tylko tu był Braffa. W ostatnich latach można go było zobaczyć w serialach Słowo na L: Generacja Q i Blark and Son. Ma zagrać profesora Atomusa w aktorskiej kontynuacji Atomówek.

Sarah Chalke – Elliot Reid

scrubs chalke

Chalke zaliczyła występ w jeszcze jednym popularnych sitcomie – Jak poznałem waszą matkę, gdzie wcieliła się w jedną z partnerek Teda, Stellę. Wystąpiła też w serialach Backstrom, Przyjaciele z uniwerku i Firefly Lane, a także użyczała głosu w kilku produkcjach animowanych, spośród których najsłynniejszy jest Rick i Morty.

Judy Reyes – Carla Espinosa

scrubs reyes

Reyes dziś występuje głównie w telewizji. Ma w swojej filmografii takie tytuły, jak Pokojówki z Beverly Hills, Pazury, Lepsze życie, One Day at a Time i cenioną Sukcesję stacji HBO. Grała też w filmie The Circle. Krąg z Emmą Watson w roli głównej, który jednak został źle przyjęty przez krytyków.

John C. McGinley – Percival „Perry” Ulysses Cox

scrubs

Doktor Cox pozostaje najsłynniejszą rolą McGinleya, choć aktor wciąż pojawia się na ekranach – niedawno wystąpił chociażby w finałowym sezonie serialu Brooklyn 9-9. Wcześniej grał w takich serialach i filmach, jak Tożsamość szpiega, Między piętrami, Wojna płci, Stan Against Evil oraz Chicago P.D..

Ken Jenkins – Robert „Bob” Kelso

scrubs jenkins

Odtwórca roli doktora Kelson nieczęsto pojawia się dziś na ekranach. W latach 2010-2015 grał w innym serialu Billa Lawrence’a – Cougar Town, a poza tym gościnnie wystąpił w drugim sezonie serialu Netflixa pt. Seria niefortunnych zdarzeń.

Neil Flynn – Woźny

scrubs flynn

Także Flynn grywa dzisiaj głównie w telewizji. Ma w filmografii takie tytuły, jak Carcerem, Pępek świata oraz Abby’s. Poza występami na ekranie, Flynn ma na koncie także kilka ról głosowych.

Robert Maschio – Todd „The Todd” Quinlan

scrubs maschio

Odtwórca jeden z najbardziej charakterystycznych postaci w serialu dziś nie jest już aktywny zawodowo. Po Scrubs pojawił się w zaledwie kilku produkcjach, a ostatni raz był widziany na ekranie w 2015 roku.

Aloma Wright – Laverne Roberts

scrubs wright

Wright kontynuuje karierę w telewizji. Dłuższe występy zaliczyła m.in. w Dniach naszego życia, The Soul Man, The Guest Book i W garniturach. Ostatnio mogliśmy ją oglądać w serialu Young Dylan.

Christa Miller – Jordan Sullivan

scrubs miller

Miller na ekranie pojawia się teraz stosunkowo rzadko – najdłużej występowała we wspominanym już serialu Cougar Town. Grała tam jedną z głównych ról, partnerując Courteney Cox. Zaliczyła też występ w filmie Breaking In.

Sam Lloyd – Theodore „Ted” Buckland (zmarły)

scrubs lloyd

W latach 2001-2009 regularnie pojawiał się w Scrubs, a jego postać – nieporadny prawnik Ted – stała się jedną z tych, które widzowie lubili najbardziej. W kolejnych latach także pojawił się m.in. w Cougar Town. Poza karierą aktorską, Lloyd udzielał się też jako muzyk – był wokalistą śpiewającego a capella zespołu The Blanks. Zmarł w 2020 roku.

Zdjęcia: EW.com

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA