search
REKLAMA
Zestawienie

Filmy i seriale do obejrzenia WE WRZEŚNIU na NETFLIKSIE

Łukasz Budnik

1 września 2019

REKLAMA

Mamy wrzesień, co oznacza nowości w bibliotece Netfliksa. Poniżej znajdziecie wybrane przykłady produkcji, które trafią do serwisu w przeciągu kolejnego miesiąca – zarówno te na licencji, jak i te oryginalne. Na ostatniej stronie tekstu umieszczona została pełna lista premier. Zaplanujcie swoje seanse już dziś!

TYTUŁY NA LICENCJI

Dirty Dancing

Największy klasyk tego zestawienia i film, którego nie trzeba nikomu przedstawiać. Jeśli wciąż nie mieliście okazji zapoznać się z historią Baby i Johnny’ego, pojawienie się Dirty Dancing na Netfliksie można potraktować jako świetny pretekst do nadrobienia tej produkcji. Na zrelaksowanie się po trudnym dniu – jak znalazł. Pamiętajcie tylko, żeby uważać przy odtwarzaniu tanecznej figury ze słynnego układu z końcówki filmu. (od 1.09)

Jumanji: Przygoda w dżungli

Luźny sequel słynnego filmu z Robinem Williamsem. Tym razem Jumanji nie jest grą planszową, lecz komputerową, a bohaterowie nie zmagają się z nią w świecie rzeczywistym, a przenosząc się do środka. W rezultacie otrzymujemy sympatyczny film przygodowy z dobrą obsadą, nieco luźniejszy od oryginału i dobrze bawiący się konceptem bycia częścią gry komputerowej. Jeszcze w tym roku obejrzymy kontynuację z tą samą obsadą (w której znaleźli się między innymi Dwayne Johnson, Karen Gillan i Jack Black). (od 2.09)

Ingrid wyrusza na zachód

Kadr z filmu "Ingrid Goes West"

Czarna komedia z 2017 roku, opowiadająca o niestabilnie psychicznej maniaczce mediów społecznościowych (w tej roli Aubrey Plaza), która wyrusza do Los Angeles z postanowieniem zaprzyjaźnienia się ze swoją idolką z Instagrama (Elizabeth Olsen). Film zadebiutował na festiwalu Sundance i zyskał sobie przychylność krytyków, którzy doceniali humor, trafne obserwacje na temat mediów i występy aktorskie Plazy i Olsen. Tak na naszych łamach pisał o filmie Dawid Myśliwiec: „Pomimo swojej atrakcyjnej formy Ingrid wyrusza na zachód przemawia do widza przede wszystkim treścią, będącą manifestem obawy o współczesne społeczeństwo i przestrogą przed dalszym podążaniem ścieżką wytyczoną przez social media”. (od 10.09)

Pokot

Film Agnieszki Holland i jej córki, Kasi Adamik, napisany przez samą Holland oraz Olgę Tokarczuk, autorkę literackiego pierwowzoru scenariusza. Pokot opowiada o emerytowanej inżynierce, która rozpoczyna własne śledztwo w obliczu serii morderstw dokonywanych na kłusownikach i myśliwych. Podczas 67. festiwalu w Berlinie film został wyróżniony za innowacyjność, zdobył też nagrodę za reżyserię na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Tak pisał o nim na naszych łamach Karol Barzowski: „Ta produkcja wymyka się jakimkolwiek schematom. Trochę jest to bajka o sympatycznej, zwariowanej staruszce, która, gdy zabrakło wokół niej ludzi, umiłowała sobie zwierzęta, trochę historia o seryjnym mordercy, trochę dramat, trochę komedia. Czasem zupełnie na serio, innym razem z humorem, groteskowo, niemal absurdalnie, kiczowato”. (od 1.09)

Disaster Artist

Adaptacja książki Grega Sestero to jednocześnie zakulisowe spojrzenie na realizację kultowego The Room, uznawanego dziś za jeden z najgorszych filmów w historii i, paradoksalnie, jednocześnie uwielbianego. Sestero we wspomnianym filmie wcielił się w rolę Marka, najlepszego przyjaciela Johnny’ego, granego przez twórcę całego przedsięwzięcia – Tommy’ego Wiseau. W Disaster Artist Wiseau ma twarz Jamesa Franco, który stanął też za kamerą. Z jego filmem najlepiej zapoznać się po uprzednim obejrzeniu The Room, ale i bez tego nietrudno czerpać radość z seansu. To ciekawe spojrzenie za kulisy trudnej realizacji kiepskiego filmu, jak również interesujące studium trudnej przyjaźni – zarysowane nie tak głęboko jak w literackim pierwowzorze, ale nadal z szacunkiem. (od 21.09)

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA