search
REKLAMA
Zestawienie

Filmy i seriale do obejrzenia W PAŹDZIERNIKU na HBO GO

Łukasz Budnik

30 września 2019

REKLAMA

Już jutro rozpoczynamy październik, a wraz z nim na HBO GO pojawią się nowe tytuły – zarówno te na licencji, jak i oryginalne produkcje stacji. Na które z nich warto zwrócić uwagę? Sprawdźmy, co czeka subskrybentów w ciągu najbliższych tygodni. Poniżej wybrane przykłady, a na końcu znajdziecie listę filmów i seriali na cały miesiąc. 

Krótkometrażówki Pixara i Disneya

W ciągu kilku pierwszych dni października subskrybenci HBO GO będą mieli okazję zapoznać się z krótkometrażowymi filmami Pixara i Disneya – zarówno autonomicznymi, powstającymi jeszcze od czasów sprzed premiery Toy Story, jak i krótkimi historiami z udziałem bohaterów znanych z pełnych metraży (między innymi Krainy loduW głowie się nie mieści, Iniemamocnych czy właśnie historii o zabawkach). Warte uwagi, nie tylko dla fanów wytwórni.

Katarzyna Wielka

Helen Mirren po raz kolejny w roli władczyni, tym razem carycy Katarzyny, która rządziła niemal pół wieku i była jednym z najważniejszych władców w historii kraju. Akcja miniserialu osadzona jest w Rosji XVIII wieku i skupia się na panowaniu tytułowej postaci oraz jej romansie z Grigorijem Potiomkinem (Jason Clarke). Choć ich relacja nawiązała się w czasach bardzo burzliwych, parze udało się przeciwstawić przeciwnikom i wprowadzić szereg reform, które ukształtowały współczesną Rosję. Serial będzie składać się z czterech odcinków.

Stan i Ollie

Biograficzny komediodramat opowiadający o wycinku z życia Stana Laurela i Olivera Hardy’ego, duetu znanego w Polsce jako Flip i Flap. Film spotkał się z pozytywnym odbiorem krytyków, którzy docenili hołd oddany tym dwóm legendom kina oraz poruszające spojrzenie na nie zawsze łatwą więź dwóch kreatywnych postaci. Chwalono także odtwórców głównych ról – Steve’a Coogana oraz Johna C. Reilly’ego. Film nie miał u nas premiery kinowej.

Szczęśliwy Lazzaro

Tytułowy bohater tej historii to młody, bardzo dobroduszny chłopak który garnie się do pomocy wszystkim bez wyjątku i w efekcie jest wykorzystywany przez innych mieszkańców wioski. Jego dobre serce i uległość sprawią, że zostanie wplątany w sieć wydarzeń które odmienią życie nie tylko jego samego, lecz także wszystkich dookoła. Szczęśliwy Lazzaro otrzymał w Cannes nagrodę za scenariusz. Tak pisał o nim Tomasz Raczkowski na naszych łamach: “(…) to niezwykła filmowa przypowieść o naturze ludzkiej i społeczeństwie. Niespieszny, przesycony aurą niesamowitości film w wyrafinowany sposób przedstawia spektrum problemów współczesnego świata – wrośnięte w podstawy życia społecznego nierówności, ambiwalencję etyczną, pułapki materialistycznego podejścia do życia i bezradność wobec rzeczywistości, nieumiejętność wykorzystania szans. Należy zwrócić uwagę, jak misternie napisana i wyreżyserowana jest to opowieść.”

Escape Room

Grupa obcych sobie ludzi zostaje zaproszona do udziału w grze typu escape room – jak nietrudno się domyśleć, zadania, przed którymi zostaną postawieni, dalece odbiegają od klasycznych zagadek z którymi przychodzi się mierzyć uczestnikom tej zabawy.  Film ten nie trafił u nas do kinowej dystrybucji ze względu na śmiertelny wypadek z jednym z koszalińskich escape roomów. Najlepiej będą się na nim bawić ci, którzy lubią schemat znany z takich produkcji jak Cube czy Piła, a więc grupę zamkniętych osób postawionych w ekstremalnej sytuacji. Nie warto się jednak nastawiać na nic ambitnego.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA