search
REKLAMA
Zestawienie

Filmy i seriale do obejrzenia W MARCU na Netfliksie

Łukasz Budnik

1 marca 2020

REKLAMA

Nadszedł marzec, a wraz z nim – jak co miesiąc – kolejne filmy i seriale trafią do biblioteki Netflixa, poczynając już od dzisiaj. Czego mogą spodziewać się subskrybenci w najbliższych tygodniach? Poniżej wybrane tytuły oryginalne oraz na licencji, a na końcu znajdziecie pełną listę zaplanowanych nowości. 

Śledztwo Spensera

Oryginalny film Netflixa. Serwis tak opisuje tę produkcję: “Spenser (Mark Wahlberg) to były policjant, który trafia do bostońskiego półświatka, gdzie odkrywa prawdę o zagadkowym morderstwie i związanym z nim spisku. Pomimo otrzymywanych gróźb Spenser postanawia wymierzyć sprawiedliwość i udowodnić, że nikt nie stoi ponad prawem. Reżyserią Śledztwa Spensera zajął się Peter Berg (Ocalony), a główne role zagrali Mark Wahlberg (Fighter), Winston Duke (To my), Alan Arkin (Operacja Argo), Iliza Shlesinger i Austin Post.”

Zaginione dziewczyny

W tym opartym na książce Roberta Kolkera filmie Netflixa Amy Ryan wciela się w kobietę, która rozpoczyna własne śledztwo po tym, jak jej córka zostaje zaginiona. Tropy prowadzą ją do pewnej społeczności na Long Island, a działania kobiety rzucają nowe światło na sprawy zamordowanych młodych prostytutek. Poza Ryan, w filmie występuje Thomasin McKenzie, którą niedawno oglądaliśmy w Jojo Rabbit Taiki Waititiego.

Ozark: sezon 3

Trzeci sezon popularnego serialu z Jasonem Batemanem. Aktor wciela się w Marty’ego – w pierwszym sezonie poznaliśmy tego bohatera jako doradcę finansowego z biura, którego głównym klientem jest Camino Del Rio, szef meksykańskiego kartelu. Marty pierze dla niego pieniądze – po czasie okazuje się, że Del Rio był oszukiwany przez innego pracownika biura, a Marty musi przeprowadzić się z rodziną na wyżynę Ozark, gdzie ma wyprać dla kartelu 500 milionów dolarów. Pierwszy sezon zadebiutował w lipcu 2017 roku, trzecia seria – składająca się z dziesięciu odcinków – trafi na Netfliksa 27 marca.

Kler

Kontrowersyjny film Wojciecha Smarzowskiego okazał się ogromnym kinowym hitem – w weekend otwarcia film obejrzało ponad 900.000 widzów, co było najlepszym wynikiem w historii polskiego kina od 1989 roku. W ciągu trzech miesięcy Kler zobaczyło ponad 5 milionów osób – jeśli nie byliście w tym gronie, będziecie mieli okazję nadrobić tę zaległość. W Klerze śledzimy losy księży, w których wcielają się znakomici Arkadiusz Jakubik, Janusz Gajos, Jacek Braciak oraz Robert Więckiewicz. Na drugim planie między innymi Joanna Kulig.

Spider-Man 2 Spider-Man Homecoming

Także w marcu na platformie streamingowej Netflixa pojawia się dwa filmy z jedną z najbardziej popularnych postaci z komiksów Marvela – Spider-Man 2 i Spider-Man: Homecoming. Bardzo często wymieniane zresztą jako najlepsze aktorskie ekranizacje przygód tych postaci. Spider-Man 2 to rzetelne przeniesienie na ekran klasycznych komiksów o tej postaci z lat 60., a drugi niezwykle udanie zabiera bohatera w świat XXI wieku, będąc częścią kinowego uniwersum Marvela. W Spider-Manie 2 w tytułową rolę wciela się Tobey Maguire, w Homecoming: Tom Holland. [Filip Pęziński]

Filmy Ghibli – część druga

W zeszłym miesiącu Netflix sprawił wielką radość fanom słynnego studia Ghibli, gdy zapowiedział, że udostępni subskrybentom jego produkcje. Odbywa się się to w trzech turach – kolejne produkcje Ghibli trafiły na Netfliksa już dzisiaj, a są to między innymi Spirited Away: W krainie bogów oraz Narzeczona dla kota. Ci, który jeszcze nie mieli okazji zetknąć się z zachwycającymi wyobraźnią twórców animacjami studia, mają świetną okazję, żeby nadrobić tę zaległość. Kolejne produkcje trafią na Netfliksa 1 kwietnia.

Jurassic World: Upadłe królestwo

Jurassic World: Upadłe królestwo to ze wszystkich sequeli Jurassic Park Stevena Spielberga film, na którym bawiłem się zdecydowanie najlepiej. Powód był banalnie prosty – twórcy całkowicie porzucili już reszty logiki, czyniąc swoje dzieło absurdalnie kampowym filmem, gdzie kolejne rozwiązania fabularne i zwroty akcji prowadzą nas do finału, który obiecuje, że kolejny film będzie jeszcze bardziej satysfakcjonujący. [Filip Pęziński]

Pierwszy reformowany

Nominowany do Oscara za scenariusz film Paula Schradera, w którym Ethan Hawke wciela się w pastora z nowojorskiej parafii, zmagającego się z własną wiarą. Film zdobył uznanie krytyków i – poza Oscarem – został nominowany do kilku innych nagród, między innymi Independent Spirit Awards, Critics’ Choice Movie Awards i Gotham Awards, gdzie Schrader i Hawke zdobyli statuetki. American Film Institue umieścił tę produkcję na liście najlepszych filmów 2018 roku.

Proceder

Prawdziwa historia rapera Tomasza Chady. Film został pokazany podczas zeszłorocznego festiwalu w Gdyni. Tak pisał o nim w recenzji Jakub Koisz: “w najlepszych swoich elementach film Węgrzynów przypomina Straight Outta Compton – miks niegroźnej mitologii, producenckiego pilnowania, aby opowiadać „sztywniutko” o „sztywniutkich” sprawach, ale również miłości do postaci. I podobnie jak amerykański protoplasta – jest w tym miejsce na sporo dobrze sfilmowanego oraz całkiem dynamicznego kina akcji, ciekawej zabawy światłami i konsekwentnie utrzymanego tonu. Paradoksalnie na bazie czegoś zapowiadającego się jako najbardziej wykalkulowany twór w tegorocznym polskim rozdaniu zrodziło się niewyrachowane oraz pewnie stojące na nogach kino gatunkowe.”

Mission: Impossible – Fallout

Mission: Impossible - Fallout

Christopher McQuarrie – na zlecenie producentów i Toma Cruise’a – łamię złotą zasadę serii i kręci drugi film w jej ramach. Na szczęście pamięta, że fani oczekują od kolejnych odcinków Mission: Impossible nieco innej stylistyki i tym razem tworzy film absolutnie podyktowany scenom akcji, gdzie każda niezwykle rozbudowana sekwencja prowadzi do kolejnej, czyniąc tym samym z całości pędzący, emocjonujący pocisk. W swej klasie film wybitny. Oprócz Cruise’a i znanych już z poprzednich filmów nazwisk dołączają m.in. Henry Cavill i Vanessa Kirby. Oboje świetni. [Filip Pęziński]

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA