search
REKLAMA
Znalezione w sieci

Alternatywna, niewykorzystana scena z LOKIM na grafice koncepcyjnej z AVENGERS: WOJNY BEZ GRANIC

Łukasz Budnik

25 listopada 2019

loki
REKLAMA

Marvel pracuje właśnie nad serialem o ulubieńcu fanów – Lokim, choć bohater grany przez Toma Hiddlestona zginął na początku Avengers: Wojny bez granic. Na Twittera trafiły grafiki koncepcyjne które pokazują, że scena śmierci tej postaci mogła wyglądać zupełnie inaczej.

Przypomnijmy, że na końcu Thora: Ragnarok Loki zabiera Tesseract z Asgardu i wraz z mieszkańcami krainy odlatuje statkiem w nieznane. W scenie po napisach odnajduje ich Thanos, który poszukuje Kamieni Nieskończoności. W prologu Wojny bez granic Loki próbuje podstępem zabić Tytana i uratować Thora, jednak zostaje zabity przez przeciwnika. Pierwotny plan na zakończeniu jego wątku był inny – Loki, zamiast wsiadać na statek, miał udać się z Tesseractem do Jotunheim, miejsca swojego pochodzenia. To właśnie tam dopadłby go Thanos.

Taka wersja nie pozwoliłaby na zamknięcie wątku Lokiego w ten sam sposób, co ostatecznie w filmie. Bohater nie mógłby się poświęcić dla brata i mieszkańców Asgardu, co zapewne wpłynęło na porzucenie tego konceptu.

Powstający serial opowie o tej wersji Lokiego, która uciekła w trakcie podróży bohaterów do 2012 roku. Oznacza to, że na poziomie charakteru będzie to ten sam Loki, jakiego znamy z pierwszych Avengers.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA