search
REKLAMA
Zestawienie

Aktorzy, o których NIE WIEDZIAŁEŚ, że mają BLIŹNIAKA

Karol Barzowski

15 marca 2020

REKLAMA

Takie pary bliźniaków jak Mary-Kate i Ashley Olsen albo „nasi” Rafał i Marcin Mroczkowie nie są dla nikogo zaskoczeniem. Ich kariera rozwinęła się właśnie dzięki wspólnym występom na ekranie. Ale są też popularni aktorzy, którzy mają bliźniacze rodzeństwo, ale nie jest to szeroko znany fakt. Wiedzieliście na przykład, że Scarlett Johansson jest bliźniaczką? Ciekawi was, czy jej brat też próbował swoich sił w aktorstwie? Zapraszam do zapoznania się z zestawieniem!

Ashton Kutcher i brat Michael

Ashton Kutcher bliźniak

Jednym z aktorów, który ma brata bliźniaka, jest Ashton Kutcher. Michael nie należy do świata show-biznesu, ale nie jest postacią anonimową. Gdy miał trzy lata, zdiagnozowano u niego dziecięce porażenie mózgowe, dziesięć lat później przeszedł przeszczep serca i dziś spełnia się jako mówca motywacyjny. Aktywnie wspiera fundację na rzecz cierpiących na tę chorobę – w 2010 roku wygłosił nawet przemowę na ten temat w Kongresie USA oraz Białym Domu. Jest także ambasadorem kampanii propagującej rejestrowanie się wśród dawców organów. W tej społecznej działalności Michael Kutcher może oczywiście liczyć na poparcie swojego sławnego brata.

Kiefer Sutherland i siostra Rachel

Kiefer Sutherland bliźniaczka

Rodziny Kiefera Sutherlanda właściwie nie trzeba przedstawiać – gwiazdor serialu 24 godziny jest synem słynnego Donalda Sutherlanda. Aktorami są też jego matka, macocha i przyrodni bracia. Mało kto jednak zdaje sobie sprawę z tego, że Kiefer ma siostrę bliźniaczkę, która pracuje w branży filmowej. Bardzo podobna Rachel (tego pokrewieństwa nie da się zaprzeczyć!) zajmuje się postprodukcją. Ma na koncie między innymi nominowany do dwóch Oscarów film Daleko od niej albo kanadyjski serial Szpital nadziei.

Scarlett Johansson i brat Hunter

Scarlett Johansson bliźniak

Być może widzieliście kiedyś Scarlett Johansson na czerwonym dywanie w towarzystwie bardzo wysokiego, dosyć podobnego do niej mężczyzny. Był to… jej brat bliźniak. Hunter partnerował swojej siostrze na ekranie w Manny i Lo z 1996 roku, ale była to bardzo mała rola. Mieli wtedy po 12 lat. O ile Scarlett zaczęła robić karierę w kinie już jako nastolatka, o tyle Hunter poszedł w zupełnie inną stronę. Po ukończeniu Uniwersytetu Vermontu zajął się polityką. Może pochwalić się na przykład pracą przy kampanii Baracka Obamy w 2008 roku.

Jon Heder i brat Dan

Jon Heder bliźniak

Fani amerykańskich komedii doskonale wiedzą, kim jest Jon Heder – zagrał on na przykład w przezabawnych produkcjach Napoleon Wybuchowiec albo Ostrza chwały. Aktor ma szóstkę rodzeństwa, ale najbliżej jest z jednojajowym bliźniakiem Danem. Obaj panowie nie tylko są partnerami w firmie produkcyjnej. Zdarzało się, że Dan zastępował sławnego Jona przy rozdawaniu autografów. Na co dzień mniej popularny z braci pracuje przy efektach wizualnych – jest tak zwanym artystą prewizualizacji. W jego filmografii znaleźć można takie hity jak Avengers: Koniec gry, X-Men: Przeszłość, która nadejdzie czy Alita: Battle Angel.

Vin Diesel i brat Paul

Vin Diesel bliźniak

Brata bliźniaka ma też mistrz kina akcji Vin Diesel. Podobieństwa dopatrzyć się między panami trudno, i nie chodzi tu jedynie o znaczną różnicę w owłosieniu na głowie. O Paulu nie wiadomo zbyt wiele – mówi się, że pracuje przy produkcji filmowej. Choć zna się z wieloma sławami (swego czasu furorę zrobiło na Instagramie jego zdjęcie z innym Paulem – Walkerem), raczej unika blasku fleszy i strzeże swojej prywatności. Co ciekawe, nosi inne nazwisko niż jego znany brat. Vin Diesel to tak naprawdę Mark Sinclair, jego bliźniak figuruje w dokumentach jako Paul Vincent. Aktor przyjął panieńskie nazwisko matki, Paul pozostał przy nazwisku ojczyma.

REKLAMA