search
REKLAMA
News

Pierwsza zapowiedź filmu MISTRZ o słynnym pięściarzu z Auschwitz

Łukasz Budnik

27 stycznia 2021

REKLAMA

Do sieci trafiła pierwsza zapowiedź filmu Mistrz opowiadającego o losach Tadeusza “Teddy’ego” Pietrzykowskiego, który dzięki walkom na ringu ocalił swoje życie podczas pobytu w obozie Auschwitz-Birkenau. 

Akcja Mistrza rozgrywa się w czasach początków funkcjonowania KL Auschwitz. Pietrzykowski trafił tam w czerwcu 1940 roku, a pierwszą walkę bokserską stoczył w marcu 1941. Łącznie, w ciągu trzech lat pobytu w obozie, Tadeusz odbył ponad 40 zwycięskich pojedynków i stał się dla współwięźniów symbolem walki o zwycięstwo nad oprawcą. Jego historia została dobrze udokumentowana przez samego Teddy’ego oraz innych osadzonych w obozie.

W roli głównej występuje Piotr Głowacki, a reżyserią zajął się Maciej Barczewski, dla którego jest to debiut fabularny. Poza Głowackim w filmie zobaczymy m.in. Mariana Dziędziela, Rafała Zawieruchę, Marcina Bosaka i Piotra Witkowskiego. Za dystrybucję odpowiada Galapagos Films. Pierwotnie film miał trafić do kin już w październiku zeszłego roku, jednak premiera została przesunięta na 3 września 2021. 

Źródło: materiały prasowe, zdj. Robert Pałka

Tutaj przeczytacie recenzję filmu.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA