search
REKLAMA
Zestawienie

AKTORZY, którzy ODMÓWILI UDZIAŁU w GRZE O TRON

Gracja Grzegorczyk-Tokarska

18 marca 2019

REKLAMA

Wydawać by się mogło, że występ w serialu HBO Gra o tron to prosta droga to sławy. Okazuje się jednak, że są aktorzy, którzy odrzucili proponowane im tam role, czego część z nich żałuje do dzisiaj.

Gillian Anderson 

Amerykańska aktorka sławę zdobyła w latach 90. dzięki swojemu występowi w serialu Z Archiwum X. Obecnie znana jest z występów zarówno w brytyjskich, jak i amerykańskich produkcjach, a każdy twórca serialu chce ją mieć w swojej obsadzie. Okazuje się, że także w przypadku Gry o tron była ona brana pod uwagę, i to do roli nie kogo innego, jak Cersei Lannister. Podobno córka aktorki, gdy dowiedziała się, że jej mama odrzuciła rolę, była załamana. Gillian Anderson stwierdziła jednak, że w tamtym okresie musiała zajmować się dziećmi w wieku 4 i 6 lat i nie mogła sobie pozwolić na pozostawienie ich na zbyt długi czas, a tego wymagałby udział w serialu. Zaznaczyła jednak, że zmieniałaby swoją decyzję, gdyby oznaczało to współpracę z Martinem Scorsese.

Charlie Hunnam

Gwiazda serialu Synowie Anarchii została poproszona przez twórców serii o wcielenie się w sezonie siódmym w Rhaegara Targaryena. Aktor, jak się okazało, był również typowany przez wielu fanów do zagrania tej postaci, więc wybór ten wydawał się wręcz idealny. Hunnam był jednak zbyt zajęty innym obowiązkami, dlatego odmówił udziału, stwierdzając, iż może powróci do tego pomysłu w przyszłości. Całkowicie zapomniał jednak, że serial kończy się w tym roku.

Lily Allen

Siostra ekranowego Theona Greyjoya, czyli Alfiego Allena, na Reddicie wyznała, że zaproponowana jest została przez twórców serialu rola nie kogo innego, jak Yary Greyjoy. Piosenkarka stwierdziła jednak, że odmówiła, gdyż wymagałoby to od niej jazdy na koniu i – co najważniejsze – bliższych kontaktów z bratem, aniżeli by sobie tego życzyła. Nie chodzi jednak o to, że rodzeństwo się nie lubi, Allen obawiała się, że scenarzyści mogliby w tym przypadku zechcieć powtórzyć casus Cersei i Jaimego Lannisterów. Jednak Alfie bardzo szybko w jednym z wywiadów odniósł się do słów siostry, twierdząc, że nic z tego nie jest prawdą, a Gemma Whelan od samego początku była typowana do tej roli. Wiele osób zwróciło jednak uwagę, że pisarz stojący za całym przedsięwzięciem podobno jest wielkim fanem artystki, więc nie nie sposób wykluczyć żadnej możliwości.

Mark Strong

Aktor do dzisiaj nie skomentował tego, że zaproponowano mu udział w Grze o tron, jednak zdaniem wielu osób miał zostać obsadzony w roli Stannisa Baratheona, która ostatecznie przypadła Stephenowi Dillane’owi. Dlaczego odrzucił propozycję występu w serialu, tego nie wie nikt.

Gracja Grzegorczyk-Tokarska

Gracja Grzegorczyk-Tokarska

Chociaż docenia żelazny kanon kina, bardziej interesuje ją poszukiwanie takich filmów, które są już niepopularne i zapomniane. Wielka fanka kina klasy Z oraz Sherlocka Holmesa. Na co dzień uczestniczka seminarium doktoranckiego (Kulturoznawstwo), która marzy by zostać żoną Davida Lyncha.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA