search
REKLAMA
Zestawienie

Aktorzy, którym NIE UKŁADAŁA SIĘ współpraca z MARVELEM

Nie wszystkim aktorom podobał się udział w Kinowym Uniwersum Marvela. Sprawdźcie, o kim mowa!

Krzysztof Nowak

24 października 2021

aktorzy marvel
REKLAMA

W Kinowym Uniwersum Marvela pojawiają się zarówno aktorzy, o których szersza publika wcześniej nie słyszała, jak i ci o ugruntowanej w branży pozycji. Dzięki temu jedni otrzymują wyjątkową okazję do zaprezentowania swoich umiejętności, podczas gdy drudzy mają możliwość zarobienia dobrych pieniędzy w przerwie od bardziej prestiżowych projektów. Patrząc na ostatnie lata, można dojść do wniosku, że MCU dla niektórych stało się już strefą komfortu, jednak nie było tak zawsze (a w jednym z wymienionych w zestawieniu przypadków nawet całkiem niedawno) i są osoby ze współpracy z gigantem kina rozrywkowego niezadowolone.

Scarlett Johansson

scarlett johansson

Najświeższa sprawa na liście. Zaledwie kilka miesięcy temu doszło do prawdziwej burzy medialnej, kiedy okazało się, że jedna z największych gwiazd uniwersum wstąpiła z Disneyem na drogę sądową. Spór dotyczył wyników finansowych Czarnej Wdowy – przedstawiciele Johansson twierdzili, że pojawienie się filmu na platformie streamingowej Disney+ nie było przewidziane w kontrakcie i w wyniku tego ostateczny wynik finansowy w box office został znacząco uszczuplony. Pozew opiewał na całe 50 milionów dolarów, więc nie była to błaha kwota. Początkowo Disney zareagował agresywnie, publicznie wyrażając zażalenie, że tego typu sprawy toczą się w trudnych warunkach pandemicznych, i ujawniając zarobek aktorki, jednak ostatecznie spór został rozwiązany za porozumieniem stron.

Edward Norton

edward norton

Incredible Hulk to film o dziwnym statusie w MCU – pomimo tego, że oficjalnie do niego przynależy, to jego gwiazdor został „po cichu” wymieniony w momencie, gdy Hulk dołączył do oddziału Avengers. Oficjalnie dlatego, że Nortonowi nie odpowiadało zaszufladkowanie się w jednej roli na długie lata i wolał poświęcić ten czas na inne projekty (takie stanowisko przedstawia w tym artykule). Nieoficjalnie jednak mówi się, że problemy wynikały z samej osobowości aktora i tego, że chciał zbyt mocno wpływać na kształt filmów, w których brał udział. Przykładowo we wspomnianym już Hulku regularnie przepisywał sceny, co doprowadziło do konfliktu ze scenarzystą Zakiem Pennem. Łatwo sobie wyobrazić, że główny twórca sukcesu MCU, Kevin Feige, mógł nie chcieć na pokładzie kogoś, z kim trzeba byłoby toczyć bitwy o każdą linijkę dialogu. Jaka naprawdę stała za wszystkim historia, pewnie dowiemy się dopiero za jakiś czas, ale rola Marka Ruffalo została przyjęta przez publiczność pozytywnie.

Mickey Rourke

mickey rourke

Grający Whiplasha w Iron Manie 2 aktor potraktował swoją rolę nad wyraz poważnie. Poświęcił aż trzy miesiące na szlifowanie rosyjskiego akcentu i nabrał masy mięśniowej, by dobrze prezentować się w ciężkim, a przy tym odsłaniającym ciało stroju. Postanowił wejść w perspektywę postaci również od strony psychologicznej, w związku z czym odwiedził rosyjskie więzienie, a także skontaktował się z byłym więźniem, który m.in. opowiedział mu o odsiadce i wyjaśnił znaczenie licznych tatuaży na ciele. To wszystko brzmi jednak ironicznie, gdy uświadomimy sobie, jak nieznacząca była postać Whiplasha w kontekście samego filmu i jak niewiele do pokazania miał Rourke. Swoje niezadowolenie z występu w MCU wyrażał wielokrotnie – zarówno w postach na Instagramie (w jednym z nich stwierdził, że Marvel nie ma nic wspólnego z prawdziwym aktorstwem), jak i w różnych wypowiedziach.

Terrence Howard

terrence howard

War Machine to kolejny z bohaterów Marvela, który w międzyczasie doczekał się zamiany aktora. Początkowo odgrywający go Terrence Howard nie dogadał się bowiem finansowo z Disneyem w sprawie występu w kontynuacji Iron Mana. Jak dotąd sytuacja pozostawała w strefie domysłów, ale ostatnio aktor wypowiedział się na ten temat całkiem szczegółowo. Jak twierdzi, jego stawka została obcięta ośmiokrotnie i kiedy próbował skontaktować się z Robertem Downeyem Jr., by ten wstawił się za nim u przedstawicieli firmy, odpowiedzi na wiadomości doczekał się dopiero po kilku miesiącach, gdy kontrakt podpisano już z Donem Cheadle’em. Jak uważacie – kto sprawdził się w tej roli lepiej?

Krzysztof Nowak

Krzysztof Nowak

Kocha kino azjatyckie, szczególnie koreańskie, ale filmami zainteresował się dzięki amerykańskim blockbusterom i ma dla nich specjalne miejsce w swoim sercu. Wierzy, że kicz to najtrudniejsze reżyserskie narzędzie, więc ceni sobie pracę każdego, kto potrafi się nim posługiwać.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA