search
REKLAMA
50 prawd

50 prawd objawionych przez TERMINATORA: OCALENIE

Tekst gościnny

3 lipca 2018

REKLAMA

13. Na dachu budynku masz zamontowane podwozie wagonu kolejowego w razie gdyby na dole akurat w tym miejscu stanął kiedyś jakiś Terminator. O, jest! I stanął akurat w tym miejscu! Wystarczy przeciąć linkę i Terminator załatwiony. Ale zaraz, zaraz… a co by było, gdyby stanął np. dwa metry obok… ? (Dux)

14. Potrafisz w okamgnieniu odebrać członkowi ruchu oporu jego shotgun i wygłosić zawadiacki tekst: “Jeśli celujesz do kogoś z broni, musisz być gotowy, żeby strzelić”, choć jeszcze przed momentem stałeś w miejscu jak skała i głupio przyglądałeś się Terminatorowi, który od pół godziny do ciebie strzelał, wzniecając efektowne chmury kurzu. (Dux)

Kadr z filmu "Terminator: Ocalenie"
Dębowy stół 500$ Umiejętność wniesienia go na pokład okrętu podwodnego bezcenna

15. W świecie przyszłości na wyposażeniu okrętów podwodnych są dębowe stoły trzymetrowej długości – prawdopodobnie po to, aby całe dowództwo ruchu oporu mogło się przy nim zmieścić. (Dux)

16. SkyNet wyposażył swoje samoloty w ciche silniki odrzutowe i gdyby nie niema, czarnoskóra dziewczynka wyczuwająca Terminatory na odległość, jeden z nich zaskoczyłby niczego nieświadomych Marcusa i Kyle’a, a film skończyłby się przed czasem. (Ciuniek)

17. Gdy odrzutowy pojazd SkyNetu odnajduje skrywających się na dachu budynku Kyle’a, niemą dziewczynkę i Marcusa, rozwala w drobny mak budynek, ale po drugiej stronie ulicy. Demonstracja siły, czy pomyliły mu się ręce? (Dux)

18. Głuchoniema dziewczynka słyszy szum radia, które właśnie naprawił Marcus – prawdopodobnie przy okazji naprawił też jej słuch. (Dux)

19. John Connor kończy swoją radiową przemowę słowami: “Jeśli to słyszeliście, jesteście w ruchu oporu”, choć powinien powiedzieć: “Jeśli to słyszeliście, znaczy, że macie radio”. (Dux)

20. Gdy uda ci się naprawić zupełnie przypadkowy, jeden z setek nie nadających się do jazdy samochodów, możesz być pewien, że z jego głośników usłyszysz akurat ulubioną piosenkę twojego brata, która przypomni ci o jego śmierci i wprawi w chwilowy smutek. (Dux)

21. To piosenka, a nie pracujący głośno silnik Jeepa sprowadzi na ciebie latającego zwiadowcę SkyNetu! (Dux) (Bo muza była za ostra… dop C.).

Kadr z filmu "Terminator: Ocalenie"
I najważniejsze dopóki nie włączycie piosenki jesteście bezpieczni

22. Jako Ruch Oporu możesz bez problemu korzystać z floty lotniczej na dużym lotnisku – żadne maszyny zwiadowcze SkyNetu nie usłyszą huku odrzutowych silników podczas startów i lądowań. Ale spróbuj tylko włączyć piosenkę… (Dux)

23. Poradzisz sobie bez problemu zjeżdżając z pochyłego wzgórza rozpędzonym Jeepem, z wprawą Kubicy uciekniesz po drodze latającemu zwiadowcy SkyNetu, po czym oświadczysz, że właśnie pierwszy raz w życiu prowadziłeś auto. Jasne. (Dux)

24. Terminator z punktu 4. to betka, bo kilkunastometrowa kupa stali potrafi równie bezszelestnie zakraść się do znajdującej się pośrodku niczego stacji benzynowej i zaskoczyć znajdujących się tam ludzi. A nie, przepraszam, po prostu zrzucił ją cichy odrzutowiec z punktu 16. (Ciuniek)

25. Marcus jest jasnowidzem – odkręca zawór w cysternie z benzyną jeszcze przed podjęciem decyzji o wysadzeniu jej za pomocą flary (bo Kyle strzela w cysternę, a nie w rozlane paliwo). Całe szczęście sytuację ratuje niema, czarnoskóra dziewczynka, która akurat miała przy sobie flarę. (Ciuniek)

26. SkyNet projektując Terminatory wzorował się na sprawdzonej, radzieckiej technologii – roboty składają się jeden w drugi jak matrioszki. (Ciuniek)

27. Wielki niezniszczalny robot, z którym nikt nie może sobie poradzić i któremu wystarczyłoby zrobić dwa kroki, żeby dogonić ciężarówkę, woli puścić w pościg za uciekinierami Mototerminatory, z którymi bohaterowie bez większego problemu sobie poradzą. (Dux)

28. Człowiek musi zaspokoić swoją nieodpartą chęć nazywania wszystkiego co widzi, niezależnie od stopnia zażenowania, jaki nowa nazwa wzbudza. Bo lepiej krzyknąć “Mototerminatory!” niż po prostu “Gazu!”, albo “Są za nami!”. (Ciuniek) (A co, gdyby Marcus – dla którego wciąż był to nowy i obcy świat, pomyślał, że Mototerminatory to przyjaciele i zamiast gazu wcisnął hamulec? dop. D.)

29. Maszyny SkyNetu są bardzo delikatne i czułe. Potrafią złapać spadających z mostu dwoje ludzi w stalowe łapska, nie czyniąc im żadnej krzywdy. Pewnie programował je King Kong. (Dux)

Kadr z filmu "Terminator: Ocalenie"
SkyNet ma cienką blachę my mamy mięso może zrobimy konserwy na zimę

30. Najskuteczniejszą bronią przeciwko transportowcom SkyNetu jest topór strażacki, który wchodzi w pancerz jak w masło. (Ciuniek)

31. Kate Connor ma dar jasnowidzenia. Nie tylko wie, w jakim kierunku i do jakiego miasta leci barka SkyNetu z więźniami, ale też z dokładnością do jednego wie, ilu więźniów się na niej znajduje. 89. (Dux)

32. Jeśli jesteś azjatyckiego pochodzenia kobieciną, która na pokładzie latającej barki SkyNetu mówi coś do męża po chińsku, możesz w bardzo prosty i szybki sposób nauczyć się języka angielskiego. Wystarczy, że jeden ze współwięźniów ryknie na ciebie: “Mów po angielsku!!!” i mówisz po angielsku. (Dux)

REKLAMA