search
REKLAMA
Ranking

15 NAJCHĘTNIEJ CZYTANYCH tekstów na FILM.ORG.PL w 2019 roku

Łukasz Budnik

21 stycznia 2020

REKLAMA

Pierwsze tygodnie nowego roku to czas podsumowań. W ciągu ostatniego miesiąca na naszych łamach pojawiały się teksty dotyczące kinematografii zeszłego roku, tym razem zaś skupimy się bezpośrednio na treściach dotyczących portalu. Nie przedłużając – przed wami piętnaście najpoczytniejszych tekstów roku 2019 (według liczby użytkowników którzy odwiedzili dany tekst).

Pod uwagę zostały wzięte wyłącznie teksty powstałe w roku 2019, z wyłączeniem plebiscytów, newsów i artykułów zaktualizowanych ze względu na premierę kolejnej odsłony danej serii.

15. Oni razem?! HOLLYWOODZKIE MAŁŻEŃSTWA, O KTÓRYCH NIE WIEDZIAŁEŚ

Karol Barzowski zagląda za kulisy Hollywood i pisze o aktorskich małżeństwach, których istnienia niekoniecznie jesteśmy świadomi. Jak widać, prywatne relacje słynnych gwiazd zainteresowały was na tyle, by tekst załapał się do piętnastki!

14. 7 filmów MARVELA, które zobaczymy po AVENGERS: KOŃCU GRY

Avengers: Koniec gry okazał się ogromnym hitem komercyjnym zeszłego roku, trafiając na pierwsze miejsce listy najlepiej zarabiających filmów wszech czasów. Zainteresowanie kulminacją filmów MCU było niemałe także u nas – bardzo was ciekawiło, jakie filmy szykują dla nas producenci w następnej kolejności i chętnie sięgaliście po tekst Filipa Pęzińskiego.

13. Oni tu grali?! PRZYSZŁE GWIAZDY w ZNANYCH FILMACH

Z pewnością zdarzyło się wam zdziwić na widok popularnego aktora, który – wówczas nieznany – pojawił się na dalszym planie znanego filmu. Przykłady takich sytuacji zebrał w powyższym zestawieniu Tomasz Raczkowski i chętnie sprawdzaliście, w jaki sposób gwiazdy stawiały pierwsze kroki w branży.

12. SERIALE tak FATALNE, że nie przetrwasz ani jednego odcinka

Gracja Grzegorczyk stworzyła subiektywne zestawienie seriali, które uważa za wręcz nieoglądalne. Tekst – co nie jest czymś dziwnym – wywołał niemałe kontrowersje i dyskusje, szczególnie, że znalazło się w nim między innymi lubiane przez wielu widzów 13 powodów. 

11. HORRORY, które najbardziej PODZIELIŁY WIDZÓW

Na przełomie października i listopada poświęciliśmy kilka tekstów kinu grozy. Jednym z nich było zestawienie Dawida Myśliwca na temat horrorów, które podzieliły widzów – jedni z miejsca zostali fanami produkcji wymienionych w artykule, inni wręcz przeciwnie.

10. KAPITALNE FILMY, które TRUDNO komukolwiek POLECIĆ

Tomasz Raczkowski wymienił w tym tekście filmy, które – choć prezentują znakomity poziom – trudno jest komuś zarekomendować tak, by jednocześnie przedstawić ich zalety i nie narazić oglądającego na rozczarowanie lub po prostu wywołać przeciwnego efektu i zniechęcić do seansu.

09. Najbardziej NIEDOCENIONE filmy AKCJI w OSTATNIEJ DEKADZIE

Przemysław Mudlaff stworzył tekst na temat filmów akcji, skupiając się tych, które w ostatniej dekadzie zasługiwały na większe uznanie i popularność. Powodzenie tego artykułu pokazało, jak wielu fanów ma nieustannie ten gatunek.

08. Najbardziej PRZERAŻAJĄCE SCENY GWAŁTU

Nieodwracalne Monica Bellucci

To tekst podejmujący zdecydowanie najtrudniejszy temat ze wszystkich tu przedstawionych. Katarzyna Kebernik poświęciła zestawienie filmowym scenom gwałtu – tym, które najbardziej przerażają, powodują dyskomfort i na które po prostu trudno patrzeć.

07. Czy CZARNOBYL jest zgodny z faktami? Co jeszcze czeka nas w serialu HBO?

Czarnobyl był niespodziewanym hitem HBO – stosunkowo mała promocja serialu nie przeszkodziła w tym, by stał się jedną z najlepiej przyjętych telewizyjnych produkcji ostatnich lat. Nie dziwi więc, że tak duże zainteresowanie wzbudził tekst na temat zgodności fabuły z faktami i tego, co jeszcze czeka nas w kolejnych odcinkach (artykuł został opublikowany jeszcze w czasie emisji). Tekst napisał Przemysław Mudlaff.

06. SZYBKA PIĄTKA #101. Najgorsze filmy w historii

Cykl “Szybka piątka” pojawia się na naszych łamach od lat, a w okolicach jubileuszu w postaci setnej odsłony skupialiśmy się na najlepszych (#100) i najgorszych (#101) filmach w historii. Ten drugi temat wzbudził duże zainteresowanie i wywołał niemałe dyskusje, jak zresztą często bywa przy rankingach tego typu.

05. HEX. Straszny horror

Choć Hex bynajmniej nie był popularnym filmem, to opinia o nim cieszyła się u nas ogromnym powodzeniem. O produkcji pisał Tomasz Raczkowski, nazywając ją strasznym horrorem, choć niekoniecznie w takim sensie, w jakim byśmy chcieli.

04. 5 najbardziej ROZCZAROWUJĄCYCH filmów SCIENCE FICTION 2019 roku

To najświeższy tekst w tym rankingu – w krótkim czasie zdołał zdobyć na tyle dużą popularność, by znaleźć się tuż za podium. Najbardziej rozczarowujące science fiction z 2019 roku wybrał Jakub Piwoński – jeśli jeszcze nie mieliście okazji zapoznać się z tym artykułem, macie teraz świetną okazję.

03. Jakie filmy mogą PRZEBIĆ wynik finansowy AVENGERS: KOŃCA GRY?

Wracamy do Avengers: Końca gry, tym razem skupiając się na aspekcie finansowym. Filip Pęziński napisał swoje przewidywania co do tego, jakie filmy mają szansę pokonać hit Marvela i zdetronizować go na liście najlepiej zarabiających produkcji wszech czasów. Popularność Końca gry zaprowadziła ten tekst na najniższy stopień podium.

02. PRZERAŻAJĄCE filmy, które NIE SĄ HORRORAMI

Jeśli chcemy się przestraszyć, wybieramy seans horroru – nie zawsze jednak przerażający film musi poruszać tematykę zjawisk paranormalnych czy obecności istot pozaziemskich. Jakub Piwoński wymieniał w swoim tekście filmy, które wzbudzają lęk choć właściwie nie są horrorami – straszą za to okrutnym realizmem.  To odmienne podejście do tematu okazało się dla was wyjątkowo interesujące.

01. Dlaczego BOHEMIAN RHAPSODY to kupa bzdur?

Największym hitem 2019 roku był felieton Karola Barzowskiego na temat Bohemian Rhapsody, w którym autor pisał o niezgodnościach z fabuły z rzeczywistością i prawdziwym życiem Freddie’ego Mercury’ego. W związku z tym, że biografia piosenkarza była jednym z największych kinowych przebojów przełomu lat 2018/2019 i wiele mówiło się o niej w kontekście Oscarów, tekst naszego redaktora okazał się prawdziwym hitem.

Bardzo dziękujemy za to, że byliście z nami w zeszłym roku i zapraszamy do lektury kolejnych artykułów! 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA