search
REKLAMA
Zestawienie

13 zbliżających się produkcji ze świata GWIEZDNYCH WOJEN

Filip Pęziński

26 sierpnia 2019

REKLAMA

Gwiezdne wojny: Wojny klonów

Po latach przerwy Disney niespodziewanie postanowił wyjść naprzeciw oczekiwaniom oddanych fanów i wyprodukować jeszcze jeden, ostatni sezon cieszącego się ogromną popularnością serialu Gwiezdne wojny: Wojny klonów. Zaplanowany na luty 2020 roku sezon ma godnie pożegnać nas z bohaterami i w odpowiedni sposób zakończyć wszystkie wątki, czyli zrobić coś, czego zdaniem wielu nie udało się w oryginalnym zakończeniu.

Serial o Cassianie Andorze

cassian-andor

Kolejnym po The Mandalorian serialem aktorskim wyprodukowanym przez Disneya na potrzeby własnej platformy streamingowej będzie niezatytułowany póki co serial o Cassianie Andorze, bohaterze znanym z filmu Łotr 1. Gwiezdne wojny – historieW postać kontrowersyjnego rebelianta ponownie wcieli się Diego Luna, a akcja filmu siłą rzeczy dziać się będzie przed wydarzeniami znanymi z filmu. Serial kręcony będzie w przyszłym roku, z prawdopodobną premierą w 2021 roku.

Serial o Obi-Wanie Kenobim

To, co wcześniej było jedynie pogłoskami, zostało ostatecznie potwierdzone podczas tegorocznego D23 Expo. Ewan McGregor powróci do roli Obi-Wana Kenobiego. Aktor powtórzy swój występ w serialu przeznaczonym na platformę Disney+. Będzie to już trzeci serial osadzony w świecie stworzonym przez George’a Lucasa. Kathleen Kennedy zdradziła jedynie, że scenariusze do wszystkich odcinków są już gotowe, a ekipa wkroczy na plan zdjęciowy już w przyszłym roku. Z osi czasu wyświetlonej na panelu wiemy, że akcja filmu będzie miała miejsce między wydarzeniami znanymi z Zemsty Sithów a tymi z Hana Solo. Prawdopodobna premiera – 2021 rok.

Filmy Davida Benioffa i D.B. Weissa

Niesławni twórcy Gry o tron rozpoczną nowy rozdział w historii filmowych Gwiezdnych wojen. Jako pierwsi stworzą bowiem produkcję, która zupełnie nie będzie łączyć się z pozostałymi filmami, a stawiać na nowe postaci i inną epokę w dziejach galaktyki. Wciąż nieoficjalnie mówi się, że zabiorą nas do odległych czasów Starej Republiki. Pierwszy film z nowej serii zadebiutuje w 2022 roku, kolejne mają mieć premiery w 2024 i 2026.

Trylogia Riana Johnsona

Żaden twórca nie podzielił tak fanów jak scenarzysta i reżyser Ostatniego Jedi – Rian Johnson. LucasFilm musiało być jednak zadowolone ze współpracy, gdyż właśnie temu twórcy powierzono stworzenie kolejnej serii filmowej w ramach świata Gwiezdnych wojen. Johnson ma napisać i wyreżyserować odrębną, również niepowiązaną z pozostałymi filmami trylogię. Na ten moment nie znamy dokładnej tematyki filmów ani nawet przybliżonych dat premier.

Na którą produkcję czekacie najbardziej? 

Filip Pęziński

Filip Pęziński

Wychowany na "Batmanie" Burtona, "RoboCopie" Verhoevena i "Komando" Lestera. Miłośnik filmów superbohaterskich, Gwiezdnych wojen i twórczości sióstr Wachowskich. Najlepszy film, jaki widział w życiu, to "Najpierw strzelaj, potem zwiedzaj".

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA