search
REKLAMA
Zestawienie

13 zbliżających się produkcji ze świata GWIEZDNYCH WOJEN

Filip Pęziński

26 sierpnia 2019

star wars 1
REKLAMA

Chociaż świat Gwiezdnych wojen pod rządami Disneya mocno podzielił fanów, a decyzje studia nie zawsze należały do udanych, nic nie wskazuje na to, żeby rozrywkowy gigant planował odpuścić swojej dochodowej marce. Przeciwnie – w ciągu kilku najbliższych lat świat ten ma rozszerzyć się o przynajmniej 13 produkcji. Nie licząc przy tym książek i komiksów. 

Oto jak prezentują się plany Disneya.

Gwiezdne wojny: Ruch Oporu 

Już 6 października rusza drugi sezon serialu animowanego, który skupia się na losach grupy członków Ruchu Oporu. Format miał w założeniu powtórzyć sukces Wojen klonów i Rebeliantów, ale nie skradł serc widzów. Disney podjął zatem decyzje o jego anulowaniu, a zbliżający się sezon będzie jednocześnie ostatnim. Sezon dziać się ma w czasie wydarzeń znanych z Ostatniego Jedi i wprowadzać widzów do filmu Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie. Zobaczyć mamy w nim między innymi animowaną wersję Kylo Rena.

The Mandalorian

Wraz ze startującą w listopadzie tego roku platformą streamingową Disney+ premierę mięć będzie pierwszy wyprodukowany przez Disneya serial aktorski w świecie Gwiezdnych wojen. Całość skupi się na przedstawieniu losów łowcy głów, a akcja serialu dziać będzie się po wydarzeniach znanych z filmu Gwiezdne wojny: Powrót Jedi. Showrunnerem serialu The Mandalorian jest Jon Favreau (Iron Man, Król Lew), a wśród zebranych reżyserów znalazł się między innymi Taika Waititi (Thor: Ragnarok). Sezon pierwszy ma liczyć osiem odcinków, a jego premiera ustalona została na 12 listopada.

Star Wars Jedi: Upadły zakon

Przygodowa gra akcji TPP w świecie Gwiezdnych wojen, której fabuła rozgrywać będzie się pomiędzy trzecią a czwartą częścią filmowej sagi. Gracze wcielą się w Cala, młodego Jedi, który ukrywa się przed ścigającymi go agentami Imperium. Deweloperem jest Respawn Entertainment. Gra dostępna będzie w wersjach na PC, Playstation 4 oraz Xbox One. Premiera 15 listopada.

Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie

Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie stanowić będzie finałową odsłonę losów rodu Skywalkerów i ostatni rozdział sagi rozpoczętej przez George’a Lucasa w 1977 roku. W filmie powrócą wszyscy najważniejsi bohaterowie nowej trylogii, a reżyser J.J. Abrams obiecuje godne zwieńczenie całej historii rozpisanej na dziewięć filmów. Swoje rolę powtórzą także Billy Dee Williams jako Lando oraz – ku dużemu zaskoczeniu – Ian McDiarmid, który w filmach Lucasa wcielał się w postać złowrogiego Palpatine’a. Polska premiera zaplanowana została na 19 grudnia tego roku.

Filip Pęziński

Filip Pęziński

Wychowany na "Batmanie" Burtona, "RoboCopie" Verhoevena i "Komando" Lestera. Miłośnik filmów superbohaterskich, Gwiezdnych wojen i twórczości sióstr Wachowskich. Najlepszy film, jaki widział w życiu, to "Najpierw strzelaj, potem zwiedzaj".

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA