search
REKLAMA
News

Zobaczcie pierwszy plakat filmu PIŁA X. Premiera we wrześniu

W “Pile X” do roli Jigsawa wraca Tobin Bell.

Łukasz Budnik

27 lipca 2023

REKLAMA

W tym roku do kin trafi kolejna, dziesiąta już odsłona serii Piła. Po tym, jak w poprzedniej części (Spirala) zabrakło Tobina Bella, aktor powróci w “dziesiątce”, aby znowu wcielić się w Jigsawa. Do sieci trafił pierwszy plakat.

Reżyserem dziesiątej Piły jest Kevin Greutert, który reżyserował już części szóstą i siódmą, jak również pracował jako montażysta przy większości cyklu. Producenci zapowiadali, że zatrudniając Gretuerta chcą powrócić do klasycznej formuły cyklu, od której odeszła Spirala. Podobnie wypowiadał się sam reżyser, pisząc w lutym, że w “dziesiątce” mamy wrócić do korzeni tego, co sprawiło, że Piła jest tak wyjątkowa dla niego i wszystkich, którzy kochają sagę o Johnie Kramerze. Nie tylko Bell wraca do roli z poprzednich odsłon – zobaczymy też Shawnee Smith, która raz jeszcze zagra Amandę. Akcja ma objąć wydarzeni między Piłą oraz Piłą II. 

 Premiera Saw X zaplanowana jest teraz na 29 września – wcześniej miała przypaść 27 października. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA