search
REKLAMA
News

Reżyserka LADY BIRD napisze film o BARBIE. W roli głównej Margot Robbie

Łukasz Budnik

16 lipca 2019

REKLAMA

Wiedzieliśmy już, że lalka Barbie doczeka się własnego filmu pełnometrażowego i że zagra ją Margot Robbie, teraz poznaliśmy nazwiska scenarzystów. Są to Greta Gerwig i Noah Baumbach.

Zanim rolę Barbie otrzymała Robbie, przymierzane były do niej Amy Schumer i Anne Hathaway – wtedy produkcją filmu miało zająć się Sony. Ostatecznie dystrybutorem będzie Warner, który jako reżyserkę filmu widział Patty Jenkins (Wonder Woman), jednak żadne ustalenia nie doszły do skutku. Teraz do reżyserii przymierza się sama Gerwig.

Greta Gerwig i Noah Baumbach

Gerwig i Baumbach są prywatnie parą. Nie będzie to pierwszy film, który wspólnie napiszą – mają na koncie już Frances Ha oraz Mistress America, w których Gerwig pokazała się też przed kamerą. Jej reżyserskim debiutem był film Lady Bird z Saoirse Ronan, który zdobył uznanie krytyków, a także otrzymał Złoty Glob i nominacje do Oscara, w tym za najlepszy film, scenariusz i za reżyserię. Aktualnie artystka pracuje nad filmem Little Women, w którego obsadzie znaleźli się między innymi Meryl Streep, Saoirse Ronan, Emma Watson, Timothée Chalamet i Florence Pugh. Baumbach z kolei tworzy dla Netflixa film z Adamem Driverem i Scarlett Johansson.

Pozostaje czekać na efekt ich pracy. Film o Barbie, za którego sterami stoją twórcy kina niezależnego? Może wyjść z tego coś interesującego. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA