search
REKLAMA
News

Organizatorzy ZŁOTYCH MALIN krytykowani za reakcję na wieść o stanie zdrowia BRUCE’A WILLISA [AKTUALIZACJA]

Wczoraj ogłoszono, że Bruce Willis ma afazję i kończy karierę.

Łukasz Budnik

31 marca 2022

bruce willis malina
REKLAMA

Wczoraj dowiedzieliśmy się, że Bruce Willis przechodzi na aktorską emeryturę z powodów zdrowotnych. Aktor cierpi na afazję, zespół objawów wiążący się z zaburzeniami mowy na skutek uszkodzenia mózgu. Wieść ta spotkała się ze współczuciem fanów i komentarzami, że wraz z zakończeniem kariery Willisa kończy się pewna epoka.

Aktor w ostatnich latach często występował w produkcjach przeznaczonych wyłącznie na nośniki lub VoD. Było ich na tyle dużo, że przy tegorocznym rozdaniu Złotych Malin – nagród przyznawanych najgorszym produkcjom roku – organizatorzy stworzyli specjalną kategorię, w której umieścili wyłącznie role Willisa z 2021 roku. Ostatecznie “wygrała” ta z filmu Kosmiczny grzech.

Po wczorajszej informacji o Willisie, pojawiły się komentarze nawiązujące do krzywdzącej Złotej Maliny dla aktora. Według jego fanów, organizatorzy konkursu powinni przeprosić i wycofać się z tej kategorii. Tymczasem na profilu Malin pojawiło się oświadczenie, które inni użytkownicy uznali za niesmaczne:

Malinom naprawdę przykro z powodu stanu Bruce’a Willisa. Być może to tłumaczy, dlaczego chciał z hukiem zakończyć 2021 roku. Najlepsze życzenia.

W kolejnym tweecie organizatorzy podkreślili, że nie wiedzieli o problemach Willisa, gdy tworzyli kategorię. Ich wypowiedzi spotkały się z krytyką; nawoływano, żeby usunęli wpis, a jeden z użytkowników napisał nawet przykładowe przeprosiny, które powinni wystosować w obecnej sytuacji, zamiast z niej żartować:

Później John Wilson i Mo Murphy w rozmowie z TheWrap dodali:

Ktokolwiek zajmował się sprawami Willisa, nie powinien pozwolić mu podjąć się takiej pracy w tak krótkim czasie, zwłaszcza jeśli był świadomt sytuacji. Jego przedstawiciele powinni bardziej uważać na jego dziedzictwo. (…) Podkreślamy też, że kategoria Bruce’a Willisa była stworzona tylko z myślą o tym roku; nie zamierzaliśmy jej powtarzać.

AKTUALIZACJA: Dzień po powyższych wypowiedziach, Wilson i Murphy postanowili jednak wycofać Złotą Malinę dla Willisa, biorąc pod uwagę jego diagnozę. Więcej tutaj – KLIK

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA