search
REKLAMA
News

Organizatorzy ZŁOTYCH MALIN po fali krytyki wycofują tegoroczną nagrodę dla BRUCE’A WILLISA

Przedwczoraj ogłoszono, że Bruce Willis ma afazję i kończy karierę.

Łukasz Budnik

1 kwietnia 2022

willis malina 1
REKLAMA

Wczoraj pisaliśmy o negatywnym odbiorze, jaki wywołała pierwotna reakcja organizatorów Złotych Malin na wieść o aktorskiej emeryturze Bruce’a Willisa spowodowanej problemami ze zdrowiem. John Wilson i Mo Murphy w tegorocznym rozdaniu stworzyli specjalną kategorię, w której umieścili wyłącznie role Willisa z 2021 roku, a po informacji o zdiagnozowanej afazji u aktora napisali na Twitterze, że “pewnie dlatego chciał zamknąć rok z hukiem”. 

Słowa organizatorów wzbudziły niesmak fanów, jednak Murphy i Wilson podtrzymywali decyzję o przyznaniu nagrody aktorowi, mówiąc:

Ktokolwiek zajmował się sprawami Willisa, nie powinien pozwolić mu podjąć się takiej pracy w tak krótkim czasie, zwłaszcza jeśli był świadomt sytuacji. Jego przedstawiciele powinni bardziej uważać na jego dziedzictwo. (…) Podkreślamy też, że kategoria Bruce’a Willisa była stworzona tylko z myślą o tym roku; nie zamierzaliśmy jej powtarzać.

Ostatecznie jednak postanowili wycofać Złotą Malinę dla aktora. W oświadczeniu przekazali:

Jeśli na czyjś występ lub podejmowanie decyzji wpływa stan zdrowia, nie jest właściwe przyznawanie Złotej Maliny.

bruce willis malina

Przy okazji organizatorzy wycofali dawną nominację dla Shelley Duvall za Lśnienie.

Łagodzące okoliczności dotyczą też Shelley Duvall w “Lśnieniu”. Od czasu nominacji dowiedzieliśmy się, że na jej występ miało wpływ to, jak traktował ją Stanley Kubrick. Chcemy skorzystać z okazji, by cofnąć tę nominację.

Decyzja organizatorów nie sprawiła, że fani Willisa patrzą na nich przechylnie; pojawiają się komentarze, że to zbyt późna i wymuszona decyzja, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że post z wynikami rozdania (gdzie wspomina się o Willisie) wciąż przypięty jest w ich profilu.

zdjęcie główne: JoBlo

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA