search
REKLAMA
News

KOSMICZNE MASZYNY. Zwiastun niezależnego SCIENCE FICTION w duchu lat 80.

Łukasz Budnik

21 kwietnia 2020

REKLAMA

Do sieci trafił finałowy zwiastun filmu Kosmiczne maszyny, niezależnego, krótkometrażowego science fiction zainspirowanego kinem gatunkowym z lat 80. Projekt jest sfinansowany ze zbiórki crowdfundingowej i stanowi kontynuację wideoklipu TURBO KILLER

Fabuła skupia się na dwóch złomiarzach, którzy natrafiają na cenny wrak – ląduje on na planecie, na której tubylcy czczą maszyny. Zamieszkujące planetę kapłanki pragną ocalić wrak, przekonane, że to żywa istota. Podczas rytuału statek opuszcza… jego dusza, przyjmując postać nagiej kobiety, za którą ruszają złomiarze. Film wyreżyserował i napisał Seth Ickerman.

Udostępniony został również utrzymany w klimacie dark synthwave soundtrack, skomponowany przez Carpentera Bruta – artysta współpracował z Ickermanem już przy okazji wspomnianego wyżej klipu.

Film był w Polsce pokazywany w ramach piątej edycji Splat!FilmFest. Krzysztof Walecki pisał o nim:

(…)prawdziwa orgia dla oczu i uszu miłośników komiksowego, a wręcz operowego science fiction. Jest to pełna krwi (oryginalny tytuł to właśnie Blood Machines), nagości, syntezatorów i imponujących efektów specjalnych historia próby przechwycenia robota o ciele kobiety przez załogantów statku kosmicznego polującego na wraki. Fabuła stanowi pretekst dla popisu teledyskowej formy (…). Realizacja Kosmicznych maszyn zachwyca, niektóre fabularne rozwiązania wprawiają w osłupienie, a elektroniczna muzyka wspaniale dopełnia raczej szczątkową fabułę, bogatą jednak we własną mitologię.

Kosmiczne maszyny 21 maja trafią na platformę Shrudder, nie wiadomo jednak, kiedy będzie można obejrzeć je w Polsce.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA