search
REKLAMA
News

JAMES CAMERON pierwszym reżyserem, który nakręcił trzy filmy z zarobkami ponad 1,5 mld dolarów

James Cameron znów święci triumfy w box offisie.

Łukasz Budnik

8 stycznia 2023

REKLAMA

Kilka dni temu pisaliśmy o tym, że najlepiej zarabiającym filmem 2022 roku stał się Avatar: Istota wody, który ma na koncie już ponad 1,7 miliarda dolarów. Ponadto, widowisko jest już w pierwszej dziesiątce najlepiej zarabiających filmów wszech czasów na całym świecie (aktualnie na 7. miejscu, wyprzedziwszy Jurassic World).

W pierwszej trójce finansowych hitów wszech czasów znajduje się też Titanic z 2,2 mld dolarów na koncie, a liderem pozostaje pierwszy Avatar, który zarobił 2,97 mld. Oznacza to, że Cameron jest pierwszym reżyserem w historii, którego trzy filmy zarobiły ponad 1,5 miliarda dolarów (w tym momencie właściwie już ponad 1,7 mld). Za nim są bracia Anthony i Joe Russo, których dwie części Avengers (Wojna bez granic oraz Koniec gry) zajmują teraz kolejno piąte i drugie miejsce na liście.

Cameron odniósł się ostatnio do wyników finansowych Istoty wody, twierdząc, że pozwolą one na nakręcenie łącznie 5 części serii. Aktualnie trwają prace nad efektami specjalnymi w części trzeciej, w której według słów reżysera mamy zobaczyć różne kultury Na’vi i spojrzeć na ten lud z innej strony niż dotychczas (a więc niekoniecznie pozytywnie).

Tutaj znajdziecie naszą recenzję Avatara: Istoty wody

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA