search
REKLAMA
News

Fani reagują na JOKERA wypowiadającego w zwiastunie “Ligi Sprawiedliwości Zacka Snydera” kwestię ze słynnego mema

Łukasz Budnik

15 lutego 2021

REKLAMA

Wczoraj zadebiutował nowy zwiastun filmu Liga Sprawiedliwości Zacka Snydera. Czterogodzinne widowisko trafi do streamingu 18 marca, a zobaczymy w nim materiał, którego zabrakło w wersji kinowej, kończonej bez udziału Snydera. W filmie powróci Joker grany przez Jareda Leto.

Leto pojawił się na końcu zwiastuna, a jego kwestia wywołała poruszenie wśród wielu fanów. Brzmi ona:

We live in a society where honour is a distant memory. Isn’t that right, Batman?

Największy szum wywołała pierwsza część wypowiedzi. “We live a society” od lat było bowiem memem kojarzonym z postacią Jokera. Po raz pierwszy kwestię tę – używaną, aby skomentować np. czyjąś hipokryzję i zainspirowaną serialem Seinfeld – zaczęto łączyć z wizerunkiem Jokera w wykonaniu Heatha Ledgera z Mrocznego Rycerza. Mem odżył przed premierą Jokera Todda Phillipsa. Powstała nawet petycja, by uwzględnić tę kwestię w filmie (podpisało się pod nią ponad 60 tysięcy osób), zwłaszcza że bohater Joaquina Phoenixa komentuje tam negatywny wpływ społeczeństwa. Do mema ostatecznie nawiązał dopiero Snyder, co z pewnością zrobiło zwiastunowi dodatkową reklamę.

Na Twitterze pojawiło się sporo wpisów komentujących użycie tej kwestii w filmie Snydera – zarówno negatywnych, jak i pozytywnych – a sam Jared Leto opatrzył zwiastun właśnie podpisem “We live in a society”. Na YouTubie trailer Ligi Sprawiedliwości Zacka Snydera ma na ten moment (9:30) już ponad 7,5 miliona wyświetleń, choć od jego opublikowania nie minęła nawet doba. Poniżej przykłady tweetów.

Podoba wam się zwiastun?

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA