search
REKLAMA
News

Dyrektor artystyczny DIUNY porównuje skalę widowiska science fiction do WŁADCY PIERŚCIENI

Łukasz Budnik

12 sierpnia 2020

REKLAMA

Diuna Denisa Villeneuve’a, widowisko science fiction oparte na powieści Franka Herberta, to jeden z najbardziej wyczekiwanych filmów tego roku (zakładając, że grudniowa premiera nie zostanie przesunięta). Już wkrótce mamy zobaczyć pierwszy zwiastun produkcji, tymczasem opowiedział o niej dyrektor artystyczny Tom Brown.

W wywiadzie z KIDS FIRST! Film Critics, Brown powiedział kilka zachęcających słów o dziele Villeneuve’a, konkretnie o pojazdach kosmicznych.

Wspaniałe jest to, że są bardzo realistyczne. Wcześniej nie widzieliśmy czegoś takiego. Podejście Denisa było takie: co, gdyby te pojazdy naprawdę mogły latać? W przeciwieństwie do wielu statków kosmicznych które po prostu się unoszą i lecą, te zachwycają realizmem, choć niektóre są wielkości wieżowców, a niektóre małymi pojazdami dla dwóch osób.

Brown nie szczędził Diunie dalszych pochwał:

To, co robi Denis Villeueve jest nowatorskie. Nie sądzę, żeby jego wizja została kiedykolwiek przebita. Sama skala będzie przytłaczająca. To będzie coś specjalnego. Czytałem już o porównaniach do Władcy Pierścieni i mocno w nie wierzę. Sądzę, że Diuna będzie na równi z takimi filmami.

Villeneuve aktualnie skupia się na tym, by zdążyć z ukończeniem Diuny na czas premiery. Jego film będzie pokrywał wydarzenia z połowy powieści Herberta, jednak według zapowiedzi ma być autonomiczną produkcją.

Tutaj zobaczycie pełny wywiad z Brownem. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA