search
REKLAMA
News

Dlaczego MCU nie pokazało w filmach genezy mocy Spider-Mana? Reżyser trylogii odpowiada

W MCU nie zobaczyliśmy sceny, w której Spider-Man dostaje moce.

Łukasz Budnik

2 listopada 2022

spider man homecoming
REKLAMA

W 2016 roku na ekrany trafił film Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów, w którym do MCU wprowadzono postać Spider-Mana w interpretacji Toma Hollanda. Petera Parkera poznaliśmy, gdy w domu odwiedził go Tony Stark; już wtedy nastolatek działał jako Spider-Man, co zostało uwiecznione na nagraniach w sieci. 

Twórcy filmu (jak również kolejnych, solowych perypetii Spider-Mana) nie pokazali nam genezy mocy Spider-Mana. Kwestia ta została poruszona w nadchodzącej książce With Great Power: How Spider-Man Conquered Hollywood during the Golden Age of Comic Book Blockbusters. Autor Sean O’Connell pyta w niej scenarzystę Christophera Markusa, czy Peter z MCU został ugryziony przez radioaktywnego pająka, jak komiksowy oryginał i poprzednie filmowe inkarnacje. Markus odpowiada:

Myślę, że tak właśnie się stało – został ugryziony przez pająka podczas szkolnej wycieczki. Nigdy jednak nie dyskutowaliśmy na ten temat.

Dlaczego twórcy postanowili nie pokazywać tego na ekranie? Jon Watts, reżyser trylogii o Spider-Manie z MCU, stwierdził:

Dobrze było to ominąć i skupić się tylko na efektach. Zapoznać się z tym z perspektywy kogoś, kto się dopiero o tym dowiedział i ma na ten temat mnóstwo pytań.

Twórca dodał, że miał pewne pomysły na okoliczności, w których Peter nabył moce.

Photographer selectTom Holland

Przypomnijmy, że w przygotowaniu jest serial animowany Spider-Man: Freshman Year o początkach działalności Spider-Mana. Jego akcja zostanie jednak osadzona w alternatywnej rzeczywistości, gdzie to Norman Osborn będzie mentorem Petera. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA